Aparat ortodontyczny – stały czy ruchomy?


2016-12-29
Aparat ortodontyczny jest jednym z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych sposobów na poprawę wyglądu zębów. Według statystyk przyjmuje się, że większa część społeczeństwa ma wady zgryzu – mniejsze lub większe. Na szczęście są one możliwe do regulacji i naprawienia, a wszystko to za pomocą aparatów na zęby. W ciągu kilku miesięcy możliwe jest wyrównanie zgryzu i pozbycie się problemu. Dla wielu osób brzydkie zęby są powodem do ogromnych kompleksów. Wpływa to na ich zachowanie między ludźmi i często też powoduje izolację społeczną. Szczególnie wśród mniejszych dzieci, gdzie środowisko rówieśników potrafi być bezlitosne. Dlatego też warto jest na poważnie rozważyć czy zamontowanie aparatu ortodontycznego nie jest najlepszym rozwiązaniem z możliwych.

Życie z aparatem

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Prawidłowo założony aparat ortodontyczny nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Nie sprawia żadnych problemów w czasie jedzenia czy mówienia. Jedynym utrudnieniem mogą być problemy, które związane są z myciem zębów - należy uważać, aby nie uszkodzić aparatu. Wiele osób uważa, że leczenie ortodontyczne dotyczy wyłącznie dzieci. Prawda jest jednak taka, że mogą je stosować również dorośli. W każdym wieku możliwe jest dokonanie korekty uzębienia. Dlatego jeżeli mamy kompleksy w tym zakresie to warto jest pomyśleć o tym, aby zastosować go również u siebie. W ortodoncji wyróżnia się dwa podstawowe aparaty: ruchome oraz stałe. Więcej: http://www.zatokapiekna.pl/stomatologia-estetyczna/166-ortodoncja/587-rodzaje-aparatow-ortodontycznych-ktory-wybrac.

Aparat ruchomy czy stały?

Aparat ruchomy to taki, który nie jest na stałe zamontowany w jamie ustnej. Możliwe jest jego samodzielne ściągnięcie w momencie, gdy zajdzie taka potrzeba. Stosowane są one przede wszystkim wśród dzieci. Nie są one w stanie wyleczyć wszystkich rodzajów wady zgryzu - znajdują zastosowanie tylko w ściśle określonych zastosowaniach. Jeżeli jednak ich stosowanie okaże się możliwe to są one wygodne, bo w niektórych okolicznościach możliwe będzie ich ściąganie lub też zakładanie tylko na okres snu. W przypadku aparatów stałych mamy do czynienia z rusztowaniem, które mocowane jest bezpośrednio do zębów. Nie można ich samodzielnie ściągnąć - jest to możliwe wyłącznie w gabinecie ortodontycznym. Maja one zdecydowanie mocniejszą siłę działania i mogą być stosowane do leczenia niemal wszystkich wad zgryzu (w tym również przez osoby dorosłe).

Już na samym początku konieczne będzie zdecydowanie jaki rodzaj aparatu należy zastosować. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i nie mogą być stosowane wymiennie. Dlatego najlepiej jest zdać się na osąd ortodonty i postępować według jego zaleceń.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl