Badanie marki TomTom: zdecydowana większość aktywnych osób chce poznać skład swojego ciała


Badanie marki TomTom: zdecydowana większość aktywnych osób chce poznać skład swojego ciała
2016-12-09
Wiedza dotycząca tego, co tworzy nasze ciało, to ogromna wartość. Analiza jego składu pozwoli zrozumieć poziom zaawansowania aktywności fizycznej i osiągnąć zamierzone cele treningowe. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę TomTom większość aktywnych osób chce dokonywać takich pomiarów.

TomTom we współpracy z blogerkami i trenerkami fitness, Siostrami Bukowskimi, przeprowadził badanie wśród osób, dla których ważna jest aktywność fizyczna oraz zdrowy tryb życia. Respondentami były głównie kobiety, w wieku 19 – 30 lat. Najliczniejszą grupę stanowiły osoby, które ćwiczą od 4 do 7 razy
w tygodniu (46 proc.), natomiast minimum 2 razy w tygodniu ćwiczy łącznie 90 proc. ankietowanych.

84 proc. badanych odpowiedziało, że informacja dotycząca analizy składu ciała jest dla nich bardzo ważna, natomiast aż 94 proc. osób przyznało, że chciałoby posiadać urządzenie, które umożliwiałoby im taki pomiar w dowolnym momencie.

Znajomość poziomu tkanki tłuszczowej oraz masy mięśniowej w organizmie pozwala zrozumieć kształt sylwetki i odnaleźć odpowiedź na pytanie, czy wykonywane treningi przynoszą zamierzone efekty. Monitor fitness TomTom Touch pozwala śledzić oraz analizować skład ciała, pomiaru można dokonać bezpośrednia z nadgarstka” – komentuje Magdalena Marciniszyn, TomTom CEE & SE Marketing Manager.

Jak wynika z badania, to właśnie nadmiar tkanki tłuszczowej jest największym problemem dla większości respondentów (45 proc.), dla 31 proc. jest nim brak motywacji w drodze do osiągnięcia celu treningowego, a dla 24 proc. zbyt duża waga. Dla 79 proc. respondentów najlepszym sposobem na odchudzanie jest połączenie diety i ćwiczeń, 50 proc. osób przyznaje, że spożywa różnorodne posiłki, ale muszą być dietetyczne. Ankietowani najchętniej korzystają z zajęć organizowanych w klubach fitness (39 proc.), 37 proc. ćwiczy indywidualnie w swoich domach, zaś 24 proc. wybiera aktywność na świeżym powietrzu. Respondenci preferują zróżnicowane treningi – zarówno siłowe jak i cardio (60 proc.).

Najczęściej stosowaną metodą pomiaru efektów swoich ćwiczeń jest ocena własnej sylwetki w lustrze (57 proc.), 27 proc. korzysta ze zwykłej wagi, natomiast 17 proc. dokonuje analizy składu ciała za pomocą profesjonalnej wagi w swoim klubie fitness.

„Osoby aktywne fizycznie zdają sobie sprawę z tego, że waga to tylko liczba, nie powie nam wszystkiego. Naprawdę istotne są parametry, które wskazują z czego zbudowane jest nasze ciało, dlatego ważne jest aby każdy miał dostęp do tych informacji.” – mówi Magdalena Marciniszyn.

TomTom Touch nie tylko monitoruje skład ciała, jest także asystentem pomagającym osiągnąć cele fitness. Posiada wbudowany monitor pracy serca, śledzenie aktywności 24/7 (kroki, sen, tętno), tryby sportowe, powiadomienia ze smartfonu, a także stałe rejestrowanie postępów za pomocą intuicyjnej aplikacji MySports. TomTom Touch rejestruje każdy krok, który przybliża do osiągnięcia celu.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marta Lau

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl