Bydgoszcz - co zwiedzić?


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Bydgoszcz - co zwiedzić?
2017-05-31
Wybieracie się na wakacje? Na pewno się wybieracie. Pytanie tylko gdzie? Jeżeli mówimy o Polsce to najczęściej słyszy się na temat Krakowa, Warszawy, Poznania...

Nie mówię, że te miasta nie są piękne. Są. Chcę zwrócić uwagę na coś innego. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju problem. Cudze chwalimy, swego nie znamy. W Polsce praktycznie każde duże miasto ma coś do zaoferowania. Od razu jednak uprzedzam, że nie sposób odnieść się do wszystkich miast. Skupie się więc tylko na jednym. Mój wybór to Bydgoszcz.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Co zobaczymy w Bydgoszczy?

Najprościej można powiedzieć, że zobaczymy bardzo dużo, ale mam świadomość, że taka odpowiedź nie będzie nikogo satysfakcjonować. Wymienię więc kilka przykładów (wraz z niezbyt długim opisem) i mam nadzieję, że przekonam Was do tego, że Bydgoszcz jest świetnym miejscem dla turystów.

Wyspa Młyńska

Zacznę od Wyspy Młyńskiej. Jestem bardzo ciekaw czy słyszeliście cokolwiek na jej temat. Jeżeli jednak tak nie było to mam nadzieję, że już za moment Wasza wiedza o niej będzie duża. Wyspę Młyńską można bez wątpienia nazwać przestrzennym sercem Bydgoszczy. Mówi wiele, prawda? Skoro mówimy o tej wyspie to należy się nieco rozdrobnić. Mam na myśli powiedzenie o tym, co możemy na niej znaleźć. Oto cztery punkty, które z pewnością trafią do Waszego serca:

·         Europejskie Centrum Pieniądza

·         Galeria Sztuki Nowoczesnej

·         Dom Leona Wyczółkowskiego

·         Zbiory Archeologiczne

Z pewnością można powiedzieć, że nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie coś w swoim guście. Wyspa Młyńska to miejsce dla wszystkich!

Muzeum Mydła

W Bydgoszczy możemy znaleźć też Muzeum Mydła (myślę, że każdy przyzna, iż jest to absolutnie intrygująca nazwa). Właściwie to można powiedzieć, że jest to muzeum mydła oraz historii brudu. Zgodnie z nazwą mówimy o miejscu prezentującym eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny. W szczególności uwaga została skupiona na historii produkcji i używania mydła. Warto podkreślić, że jest to placówka, która funkcjonuje od niemal 5 lat, dokładna data powstania to 1 września 2012 roku. Jak się zapewne też domyślacie, takich placówek nie ma wiele w Europie.

Kanał Bydgoski

Ostatni miejsce w naszym tekście to sztuczna droga wodna łącząca Wisłę i Odrę. Połączenie odbywa się poprzez ich dopływy. Kanał Bydgoski został zbudowany w latach 1773-1774. Zapewne nie wszyscy mają świadomość, ale jest to najstarszy czynny śródlądowy kanał wodny. Jego całkowita długość wynosi 24,77 km. Możemy dokonać podziału na dwa odcinki - 15,7 km to zlewnia Odry a 9 km to zlewnia Wisły. Jeżeli chodzi o zasilanie tego miejsca, możemy powiedzieć o dwóch źródłach:

·         kanał Górnonotecki

·         niewielkie cieki i potoki

Nie ma co ukrywać, że jest to miejsce, o którym można powiedzieć jeszcze bardzo, ale to bardzo dużo. Zainteresowanych zachęcam do poszerzenia wiedzy we własnym zakresie. Naprawdę warto.

Podsumowanie

Podsumowanie tekstu będzie bardzo krótkie. W trakcie pisania wspomniałem, że moim celem jest przekonanie Państwa do Bydgoszczy. Mam nadzieję, że udało mi się ten cel zrealizować.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.meteoprog.pl/pl/weather/Bydgosch/

Nadesłał:

Conceptum23

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl