Co to jest hosting i jak go wybrać?


2018-06-08
Niezliczona ilość stron internetowych, do których mamy dostęp każdego dnia oznacza oczywiście ogromne możliwości dla ich użytkowników.

Dla osób tworzących takie strony, lub też pracujących przy ich pomocy, oznacza to jednak konieczność włożenia jeszcze większego wysiłku w to, aby strona była atrakcyjna, funkcjonalna i rzecz jasna, by działała poprawnie. Tylko w ten sposób, można do niej przyciągnąć i zatrzymać większą liczbę użytkowników, zainteresowanych znajdującymi się na stronie treściami.

 

Aby osiągnąć odpowiedni efekt końcowy konieczne jest włożenie w projekt niemałego wysiłku. Ważne jednak również, aby znaleźć właściwe narzędzia, które dodatkowo nam pomogą. Jednym z nich jest z pewnością dobry hosting www. Dzięki niemu bowiem, możemy spać spokojnie nie martwiąc się o to czy nasza strona jest wciąż dostępna dla użytkowników, bez względu na porę dnia czy nocy. Co zatem warto wiedzieć o hostingu i jak go wybrać? Oto kilka wskazówek.

 

Czym właściwie jest hosting?

 

Hosting to słowo, na które każdy z nas mógł się już natknąć, ale nie wszyscy mają świadomość tego, do czego się ono odnosi. Jeśli jednak zamierzamy stworzyć jakąś stronę internetową lub prowadzić swój biznes online, znajomość tego terminu jest podstawą.

 

Usługa jaką jest hosting to nic innego jak udostępnianie nam miejsca na serwerze, czy też na swego rodzaju komputerze, który jest stale podłączony do Internetu. Na takim dysku twardym możemy przechowywać najróżniejsze dane, od dokumentów, przez konta e-mail, aż po strony internetowe czy portale. Dlatego też, tak ważne jest to, by wybrać nie tylko tani hosting, ale również taki, który jest po prostu niezawodny. Jeśli bowiem serwer nie będzie działał poprawnie, nasza strona po prostu przestanie być dostępna dla użytkowników sieci. A tego chciałby uniknąć na pewno każdy z nas.

 

Hostingi darmowe i płatne

 

Na rynku istnieje sporo firm, które oferują nam obecnie usługi hostingowi. Pośród nich znajdziemy oferty zarówno wynajęcia serwera za darmo, jak i odpłatnie. I choć z pewnością niejedna osoba liczy na to, że tani serwer www, czy nawet ten zupełnie darmowy będzie wystarczający, warto się nad tym lepiej zastanowić.

 

Wybierając rozwiązanie darmowe musimy się liczyć z pojawiającymi się reklamami, ze sporymi ograniczeniami w ilości przesyłanych danych oraz z tym, iż będzie on po prostu powolny. Jak można się domyślić nie jest to zatem idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na tym, by strona internetowa działała szybko i sprawnie, bez jakichkolwiek problemów.

 

W związku z tym, lepiej jest przejrzeć oferty hostingów płatnych, które wcale nie muszą rujnować naszego budżetu, aby spełnić nasze oczekiwania. Obecnie istnieje wiele firm, które proponują swoim klientom naprawdę dobre jakościowo rozwiązania, za bardzo rozsądną cenę. Wystarczy zatem poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z nimi, aby wybrać coś dla siebie.

 

Czym się kierować wybierając hosting?

 

W sieci znaleźć można wiele różnego typu rankingów dotyczących hostingów właśnie, które są mniej lub bardziej wiarygodne. Oczywiście możemy się nimi sugerować, jednak zawsze warto samemu dokładnie sprawdzać, czy informacje w nich zawarte są prawdziwe i aktualne.

 

Podczas poszukiwań najlepszej firmy oferującej niezawodne i tanie serwery, dobrze jest stawiać na te, które cieszą się dobrą opinią pośród użytkowników. Do taki należy zaliczyć chociażby firmę Eniteo. Odwiedzając stronę eniteo.pl/hosting przekonamy się, że proponowane przez nią plany hostingów, są w stanie zaspokoić potrzeby każdego typu klientów. A fakt, iż są one bezpieczne i przede wszystkim bezawaryjne to ogromny plus tego rozwiązania.

 

Pamiętajmy o tym, aby bez względu na to, na którą firmę ostatecznie postawimy, skrupulatnie sprawdzić wszystkie oferowane przez nią opcje. Wczytajmy się w warunki udostępniania nam serwerów, tak by w późniejszym czasie nie zostać zmuszonym do wydawania zbyt dużych sum pieniędzy. Co ważne, oprócz stricte technicznych parametrów, dobrze jest również sprawdzić jak działa obsługa klienta w danej firmie. Jeśli jest ona dostępna całą dobę, możemy być pewni, że nawet w przypadku nagłej awarii, uzyskamy potrzebną nam pomoc.

 

Przezorny zawsze ubezpieczony

 

Jeśli zależy nam na tym, aby nasza strona internetowa była naprawdę bezpieczna, nie możemy w stu procentach polegać wyłącznie na hostingu, nawet tym najlepszym. Wypadki chodzą po ludziach, ale również po serwerach, dlatego warto stworzyć własny backup strony, na przykład w chmurze. To ważne, aby znajdował się on w innym miejscu niż hosting oraz by był automatycznie aktualizowany co jakiś czas. Wówczas nawet w przypadku pustoszącej zasoby awarii, będziemy mieli pewność, że kopia naszej strony znajduje się w bezpiecznym miejscu.

 

Warto także trzymać pocztę oraz bazę klientów na własnym komputerze, dla dodatkowego bezpieczeństwa. Choć niektórzy zalecają, by takie kopie zapasowe umieszczać na jeszcze jednym komputerze, co ma stanowić o stuprocentowym bezpieczeństwie wszystkich naszych danych. Czasem lepiej jest poświęcić nieco czasu na wprowadzenie takich zabezpieczeń, aniżeli zaczynać wszystko od początku w razie niespodziewanych utrudnień.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sebastino002

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl