Co zwiedzić w Lublinie?


Co zwiedzić w Lublinie?
2017-05-31
W perspektywie wypoczynku bardzo często mówi się o różnych miastach. Czy jednak w tym gronie pojawia się Lublin? Moim zdaniem nie, dodatkowo uważam, że to duży błąd.

Mówimy o mieście, które ma sporo do zaoferowania, jeżeli chodzi o turystów. Musicie jednak wiedzieć, że nie powiem jednak o wszystkim, nie sposób tego dokonać.

Stare Miasto

Stare Miasto w Lublinie jest bez wątpienia zdecydowanie najpiękniejszą częścią całego miasta. Warto zaznaczyć, że 23 lutego 2006 roku to data, od której mówimy o dzielnicy administracyjnej miasta. Jeżeli chodzi o zabytki urbanistyczne to z całą pewnością Lubelskie Stare Miasto może być uważane za jeden z najlepiej zachowanych zabytków. Wszyscy turyści są po prostu pod wrażeniem tego miejsca. Nie ma co ukrywać, że przekłada się to później na wzrost popularności miasta (ale ta popularność cały czas nie jest zbyt duża o czym wspomniałem na samym początku). Skoro już jesteśmy na starym mieście to wypadałoby uściślić co dokładnie należy na nim zobaczyć. Oto kilka przykładów: Trant Królewski, Teatr Stary, Archikatedra, Zabytkowe Kamienice, Pałac Łokietka oraz Wieża Trynitarska. Nie będę pochylał się dokładnie nad tymi przykładami, ponieważ nie sposób tego dokonać w jednym tekście. Zapewniam, że zainteresowane osoby bez problemu znajdą informacje na temat poszczególnych obiektów. Wystarczy chcieć. Kończymy wizytę na Starym Mieście, przenosimy się na Stary Cmentarz żydowski.

Stary Cmentarz żydowski

Zacznę od tego, że jest to najstarszy cmentarz żydowski znajdujący się na terenie miasta. Właściwie to to samo można powiedzieć, jeżeli chodzi o cmentarze żydowskie na terenie całego kraju. Historia tego miejsca ma pewne tajemnice. Dokładniej rzecz ujmując nie do końca wiadomo, kiedy doszło do założenia cmentarza. Za początkową datę można przyjąć 1541 rok, ale nie zdziwcie się, jeśli dojdą Was słuchy, że początek miał miejsce wcześniej. Na koniec bardzo ważna informacja. Cmentarz znajduje się w rejestrze zabytków, ale nie oznacza to jego ogólnodostępności dla turystów. Otwieranie cmentarza ma miejsce przy okazji specjalnych okazji i zorganizowanych wycieczek.

Państwowe Muzeum na Majdanku

Na koniec przechodzimy do Państwowego Muzeum na Majdanku. Jest to bez wątpienia miejsce mające bardzo duże znaczenie historyczne. Warto podkreślić, iż mówimy o instytucji podległej bezpośrednio Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działalność muzeum można podzielić na następujące obszary: działalność wystawiennicza, edukacyjna oraz naukowa. Można powiedzieć, że mówimy o miejscu, które ma swoją misję. Ta misja to jak nie trudno się domyślić pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej. Takie rzeczy są po prostu bezcenne. Cóż można więcej na ten temat powiedzieć?

Podsumowanie

W ten sposób doszło do opisania kilku wartych uwagi miejsc. Jeżeli do tej pory Lublin nie wydawał się interesującą lokalizacją na mapie to mam nadzieję, że teraz jest zupełnie inaczej. Można powiedzieć, że takie było zadanie tego tekstu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.meteoprog.pl/pl/weather/Lublin/


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Conceptum23

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl