Ekologiczne szczotki oraz nowoczesne zamiatarki w walce o czyste powietrze


Ekologiczne szczotki oraz nowoczesne zamiatarki w walce o czyste powietrze
2016-04-25
Wielkość przemysłu oraz ilość samochodów będących w ciągłym ruchu, w mieście to podstawowe elementy wpływające na jakość wdychanego przez nas powietrza. Pojawiające się w mediach komunikaty o zagrożeniu smogiem często kojarzone są tylko ze spalinami samochodowymi oraz dymem z kominów.

Rzadko kiedy wspomina się w informacjach o równie groźnym elemencie jakim jest wtórna emisja pyłu PM10, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia.

Czym jest pył PM10?

Zawieszony pył PM10 to mieszanina drobnych cząstek o różnych rozmiarach i składzie chemicznym – często toksycznym. Cząstki pyłu o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów (PM10) mogą przedostawać się do organizmu przez układ oddechowy lub pośrednio przez układ pokarmowy, kiedy spożywana jest skażona żywność (szczególnie dotyczy to metali ciężkich), co powoduje poważne problemy zdrowotne, w szczególności u osób starszych oraz dzieci.

Pył PM10 najczęściej powstaje przy spalaniu paliw stałych o wysokiej zawartości popiołu, spalaniu odpadów z produkcji tworzyw sztucznych, w trakcie prac budowlanych oraz ruchu samochodów po nieoczyszczonej powierzchni (zwłaszcza po zimowej akcji odladzania ulic).

Jak walczyć z pyłem PM10?

Oczywistym rozwiązaniem okazuje się ograniczenie emisji spalin oraz stosowanie różnego rodzaju filtrów przeciwpyłowych. Jednak aby skutecznie walczyć z tą częścią pyłu, który osiada na drogach i chodnikach lub powstaje w wyniku rozdrobnienia sypanych w trakcie zimy środków chemicznych do odladzania, koniecznym jest regularne zamiatanie. 

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.kastell.pl/aktualnosci/294-ekologiczne-szczotki-oraz-nowoczesne-zamiatarki-w-walce-o-czyste-powietrze.html


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl