Gdy kaszel nie daje spać Jak spać dobrze i walczyć z kaszlmarami?


Gdy kaszel nie daje spać  Jak spać dobrze i walczyć z kaszlmarami?
2015-03-16
Męczący kaszel uniemożliwia spokojny sen. Nie tylko Tobie, ale i otaczającym Cię osobom. Osiąga poziom nawet 70-90 decybeli[1] – to tyle, ile wiertarka udarowa! Może przeszkadzać wszystkim domownikom, a nawet sąsiadom.

Kaszel jest naturalnym mechanizmem obronnym. Często jest objawem uciążliwych infekcji górnych dróg oddechowych. Sen powinien przynosić odprężenie, które jest szczególnie niezbędne dla prawidłowego procesu zdrowienia organizmu. Warto pamiętać, że głośny kaszel utrudni życie nie tylko Tobie, ale również pozostałym domownikom czy nawet... sąsiadom zza ściany. Zamiast mierzyć się rano ze wzrokiem zmęczonych osób z Twojego otoczenia, walcz z uciążliwymi kaszlmarami!


Zamień kasłankę na kołysankę

Kaszel jest fizjologicznym odruchem pozwalającym na usunięcie ciał obcych i wydzieliny z dróg oddechowych, więc generalnie nie powinien być on hamowany. Niemniej jednak w sytuacji, gdy mamy do czynienia z kaszlem wywołanym infekcją, który występując w godzinach nocnych może być bardzo wyczerpujący, powinniśmy go powstrzymać.

Co możesz zrobić by Twoje dni i noce były spokojniejsze? Na początek skorzystaj z kilku sprawdzonych rozwiązań:

  • Przewietrz pokój oraz dostosuj panującą w nim temperaturę. Zwróć uwagę by nie przekraczała ona 19-20 stopni. Podczas spania takie warunki zapewnią Ci maksymalny komfort.
  • Wilgotność powietrza powinna być nieco wyższa niż normalnie. Skorzystaj z mokrego ręcznika, który położony na kaloryferze, pomoże nawilżyć pomieszczenie, w którym przebywasz[1].
  • Sięgnij po Theraflu Kaszel, który leczy kaszel różnego pochodzenia i może być stosowany nawet po godzinie 18:00. Substancja czynna wchłania się już po 5 minutach od momentu zażycia, dzięki czemu szybko pomoże Ci oswoić kaszlmary!

Każda z tych czynności ulży Tobie i Twoim bliskim w nocnym cierpieniu. Pamiętaj jednak, że kaszel nie jest samoistną jednostką chorobową. Najczęściej jest objawem infekcji wirusowych - przeziębienia czy grypy. Najgorsze, co możesz zrobić to... nic nie robić!

O produkcie:

Theraflu Kaszel zwalcza kaszel różnego pochodzenia, dzięki zawartości maksymalnej dawki substancji aktywnej[2] - cytrynianu butamiratu, który hamuje odruch kaszlu, działając ośrodkowo. Działa szybko, substancja czynna wchłania się już po 5 minutach od momentu zażycia. Syrop Theraflu Kaszel bez obaw może być stosowany w dzień i w nocy. Co więcej, jest dobrze tolerowany, nie wywołuje przyzwyczajenia ani uzależnienia. Ma przyjemny waniliowy smak i nie zawiera cukru.

Sugerowana cena detaliczna produktu Theraflu Kaszel: 15,60 zł /100ml



[1] Źródło: zdrowemiasto.pl, Jak powstrzymać napady suchego kaszlu w nocy? [Online]. Protokół dostępu: http://www.zdrowemiasto.pl/i/13/szepty/jak-powstrzymac-napady-suchego-kaszlu-w-nocy,2187.html#.VK6B0dKG-d4  [2014, 6 czerwca].

[2] Maksymalne stężenie dostępne na rynku porównując produkty lecznicze zawierające cytrynian butamiratu, wg. Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 marca 2014. Biuletyny URPL kwiecień - grudzień 2014.

 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

zwalczmygrype

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl