III RAFAKO Półmaraton Racibórz - Piknik rodzinny w miasteczku biegacza


III RAFAKO Półmaraton Racibórz - Piknik rodzinny w miasteczku biegacza
2017-08-23
RAFAKO Półmaraton Racibórz to nie tylko bieg dla amatorów długich dystansów, to również wspaniała rozrywka dla całych rodzin, o czym będą mogli przekonać się wszyscy, którzy 27 sierpnia odwiedzą miasteczko biegowe na terenie SP 4. Najwięcej atrakcji przewidziano dla najmłodszych. O dobrą zabawę dla
O dobrą zabawę dla nich zadbają animatorki Crazy Club. 

Gry, zabawy, konkursy z upominkami, żywe maskotki oraz mnóstwo niespodzianek szykują animatorki Crazy Club na 27 sierpnia. Kiedy biegacze będą pokonywać trasę półmaratonu one umilą czas małym kibicom. Wezmą też udział w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie 5,5- letniego Michałka Junki zmagającego się z przewlekłym schorzeniem nerek. Zapisy prowadzone będą w sobotę i niedzielę (26-27.08) w biurze zawodów zlokalizowanym w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 9. 

Wzorem poprzednich edycji miasteczko biegowe znajdować się będzie na terenie SP 4 przy ul. Wojska Polskiego 8. Podzielone zostanie na dwie strefy: zawodnika i kibica. W strefie zawodnika biegacze będą mogli zjeść posiłek regeneracyjny; skorzystać z masaży, które poprowadzą absolwenci TEB Edukacji, Gracjan Olaniszyn (Od Nowa) i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego; zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce 007. 

W strefie kibica od samego rana będzie gwarno i wesoło. Odbywać się będą kreatywne zajęcia dla najmłodszych, będzie można skorzystać również z małej oferty gastronomicznej Food Truck. 

O program artystyczny zadba Raciborskie Centrum Kultury. Na scenie występować będą wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury; zespoły taneczne: Mini Iskierki, Iskierki i Szafir z Syryni; zapowiada się też pokaz grupy Capoeira „Porto de Minas” i występ Skazy. Będzie można zrobić sobie zdjęcie z żywymi maskotkami (postacie z bajek). Jak również spotkać znanych sportowców i aktora. Wśród gości specjalnych będą: Paweł Januszewski (lekkoatleta, twórca Biegam bo Lubię), Sebastian Wątroba (aktor seriali kryminalnych), Ryszard Wolny z synem Mateuszem oraz Sebastian Jezierzański. (zapaśnicy). Z każdym będzie można porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie lub poprosić o autograf. 

Ponadto przez cały dzień do dyspozycji dzieciaków będzie dmuchany plac zabaw. Swoje stoiska będą miały firmy oferujące sprzęt i akcesoria dla sportowców.

Dla najmłodszych dzieci Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne „Pracownia Przyszłości” zorganizuje zawody Kids Run na 100 m. Bieg rozpocznie się o godz. 10.30 na bieżni SP4. Zapisy o godz. 10.15 przy bieżni. Limit miejsc – 100 startujących. Mali sportowcy, którzy ukończą rywalizację otrzymają pamiątkowy medal. 

Patrząc na atrakcje, jakie organizatorzy przygotowali dla zawodników oraz kibiców półmaratonu, z pewnością każdy, kto w niedzielę, 27 sierpnia odwiedzi biegowe miasteczko znajdzie coś dla siebie i miło pożegna ostatni weekend wakacji. 

 Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media


***
III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. 
Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.


***
KONTAKT:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl 
tel: 530 534 539 
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl