Jak kontaktować się z rekruterem?


Jak kontaktować się z rekruterem?
2015-05-11
Aby zdobyć ciekawą propozycję pracy, nie wystarczy już wysyłać CV w odpowiedzi na ogłoszenia. Pracodawcy szukają osób, które wykażą się pomysłowością i nieszablonowym myśleniem. Najprostszą i jednocześnie najbardziej skuteczną metodą jest bezpośredni kontakt z rekruterem.

Co zrobić, aby zostać przez niego pozytywnie odebranym?


Uprzejmość

Miły kontakt to podstawa do zbudowania dobrych relacji z rekruterem. Czy będzie to mail z zapytaniem o ofertę, czy odpowiedź na propozycję pracy nadesłaną z portalu społecznościowego - nic nie zwalnia nas od konieczności utrzymania uprzejmego tonu. Nawet jeżeli nie jesteśmy zainteresowani ofertą, warto opisać pracę, która nas interesuje, wraz z kompetencjami przydatnymi do jej wykonywania. Istnieje wtedy duża szansa, że w przypadku otwarcia rekrutacji na nasze wymarzone stanowisko będziemy brani pod uwagę w pierwszej kolejności.

Aktualizowanie CV

Uzupełnianie CV o zdobyte kompetencje jest niezwykle ważne w trakcie poszukiwania pracy. Dzięki temu rekruterzy będą mogli się dowiedzieć, że np. zdobyliśmy certyfikat z języka angielskiego i możemy już aplikować na stanowisko tłumacza. Postarajmy się aktualizować dokument za każdym razem, kiedy zdobędziemy nowe kompetencje oraz na bieżąco odświeżać informacje na popularnych serwisach o pracę.

Polecanie

Zdarza się, że mimo posiadania potrzebnych umiejętności, nie jesteśmy zainteresowani ofertą rekrutera. Wtedy możemy polecić znajomego, który idealnie będzie nadawał się na proponowane nam stanowisko. Dzięki temu oszczędzimy head hunterowi pracy przy szukaniu kolejnych kandydatów i zyskamy wdzięczność kolegi.

Zdecydowanie

W rozmowie na temat pracy panuje zasada “albo tak, albo nie”. My, jako kandydaci, powinniśmy wiedzieć, czy chcemy pracować na tym stanowisku. Wszelkie stwierdzenia typu “nie wiem, czy chcę tu pracować… ale może się zdecyduję” sprawiają, że w oczach rekrutera przestajemy być profesjonalistami. Oprócz tego stawiamy go w kłopotliwej sytuacji - nie wiedząc, czy podejmiemy pracę, nie może przeprowadzać następnych rozmów ani też przekazać dyrektorowi, że znalazł pracownika.

Jeśli zbudujemy pozytywną relację z head hunterem, możemy wiele zyskać -przede wszystkim uprzejmy kontakt i ciekawe oferty pracy. Rekruter może nas też polecić firmom, które aktualnie prowadzą nabór na interesujące nas stanowisko.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GosiaT

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl