Jak myślą hakerzy?


Jak myślą hakerzy?
2014-09-05
Kiedy jesteś ofiarą złośliwego oprogramowania lub kampanii phishingowej, prawdopodobnie wpadając w panikę, zadajesz sobie wiele pytań. Czemu jesteś celem dla hakerów w pierwszej kolejności? Czego dokładnie szukają hakerzy?

Spółka zarządzająca hasłami Thycotic zdecydowała spróbować odpowiedzieć na te pytania i zapytać bezpośrednio u źródła. W celu lepszego zrozumienia mistrzów cybernetyki, firma przeprowadziła badania wśród osób identyfikujących się, jako hakerzy z Black Hat USA 2014.

Czasami proste jest najlepsze

Najwyraźniej pieniądze nie zawsze są odpowiedzią. Tylko 18 procent ankietowanych hakerów twierdzi, że korzyści finansowe były bezpośrednią motywacją, a ponad połowa stwierdziła, że powodem ich hakerstwa jest po prostu nuda i poszukiwanie wrażeń.

Pomimo zaawansowanych ataków cybernetycznych ponad 99 procent hakerów potwierdzi, że proste taktyki takie jak phishing są nadal skuteczne. Atak wyrządzający ogromne szkody, wcale nie musi oznaczać, że wykorzystuje on zaawansowane techniki  albo, że haker posiada wyrafinowane umiejętności.

Brak Konsekwencji

Może być zaskoczeniem, że 86 procent hakerów nie ponosi konsekwencji za swoje działania. Istnieje kilka powodów, dla których może to być przypadek. Jednym z nich jest wskaźnik, który pokazuje, że ataki rażąco przewyższają to, w jaki sposób system jest monitorowany.  Innym powodem jest to, że hakerzy w obecnych czasach maja ogromną wiedzę na temat języków programowania i systemów, co pozwala im zarządzać atakami na wielu systemach jednocześnie. Z takimi umiejętnościami, większość z nich może nie dać się złapać.

Mniej niż dziesięć procent hakerów powiedziało, że włamuje się w celach uzyskania danych potrzebnych do logowania od osób na kierowniczych stanowiskach. Jest tak, ponieważ zazwyczaj wykonawcy i administratorzy IT mają bezpośredni dostęp do serwerów i systemów, które zawierają wrażliwe dane firm i klientów, więc stają się pierwszym celem dla hakerów. Ci mistrzowie cybernetyki myślą, że jest mniejsza szansa by ich złapać, gdy ukierunkowują swoje ataki na pracowników na niższym szczeblu, niż ataki na kadrę zarządzającą.

Jeżeli hakerzy są zaniepokojeni, Ty również powinieneś być

Hakerzy coraz bardziej boją się hakować? Tak i to faktycznie coraz mocniej. 88% Respondentów uważa, że ich własne dane osobowe są zagrożone. Jeżeli hakerzy są zaniepokojeni o swoje własne dane, to firmy, przedsiębiorstwa i normalni ludzie powinni bać się o nie jeszcze bardziej.

Teraz jak wiesz, w jaki sposób funkcjonuje mózg hakera, zastanawiasz się jak możesz uzbroić się do walki z jakąkolwiek szansą na przetrwanie cyber-ataków? Upewnij się, że masz dobre i aktualne oprogramowanie antywirusowe, na przykład Bitdefender Total Security 2015.

To dobry pomysł, żeby zacząć korzystać z menadżera haseł, jednym z naszych ulubionych jest LastPass 3.0, do generowania i przechowywania trudnych do złamania haseł. Przedsiębiorstwa w szczególności powinny w sposób ścisły egzekwować dostęp do uprzywilejowanych kont i często zmieniać hasła na poziomie systemu.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl