Jak ocieplić dach?


2017-03-20
Poddasze właściwie każdego budynku jest bardzo istotne dla całkowitej wydolności termicznej obiektu, a źle ułożona izolacja poddasza może być podłożem tracenia 10-25 punktów procentowych ciepła. Warto więc sfokusować się na materiał i klasę ułożenia warstwy izolacji.

Poddasze domu odgrywa istotną rolę dla każdego domu z licznych względów. Ponad wszystkim poddasze domu to najczęściej relatywnie duża przestrzeń służąca często za magazyn dla rzeczy bezużytecznych, lub również jako pewien rezerwuar do zagospodarowania. Zarazem poddasze jest nad wyraz narażone na różnego wariantu potknięcia czy błędy w czasie budowy. Wskutek tych wad można zatem zetknąć się z takimi tego wytworami jak pleśń wilgoć czy wreszcie rozwarstwianie elementów drewnianych pokrycia dachowego. Z tego powodu dobre docieplenie poddasza ma wielkie znaczenie nie tylko dla wyłącznie tej przestrzeni poddasza, lecz z uwagi na jego kluczową rolę dla całej budowli. Właśnie dlatego ułożenie izolacji dachu powinno zostać dokonane przez profesjonalistów.

Gdy decydujemy się na ocieplenie poddasza zdecydowanie warto sfokusować się przede wszystkim na produkt, jakim będzie ona zrobiona. Powinno się bowiem pamiętać, iż będzie wprowadzany w przestrzenie między więźbą dachową, a poszycie. Zatem gibkość oraz odporność izolatora ma wielkie znaczenie dla jego efektywności. Warto oczywiście przypomnieć, iż również delikatne nieszczelności między sferami czy kolejnymi fragmentami poskutkują pojawianiem się tzw. mostów cieplnych, jakie będą podłożem poważnych strat ciepła i w ten sposób nieefektywności powłoki.

Dobór doskonałego materiału ma duże znaczenia dla prawidłowego docieplenia dachu. Polecamy więc zdecydować się na ocieplanie pianką poliuretanową. Jest to wyjątkowo wdzięczny i korzystny półfabrykat przeznaczony do wydajnej izolacji termicznej gmachów. Ocieplanie pianką typu pur gwarantuje nie tylko wyeliminowanie kłopotu mostów termicznych lecz również wyjątkowo doskonałą termoizolację która to jest właściwie stuprocentowa. Poza tym, dzięki swoim zaletom jest to termoizolacja jaki „może oddychać ” a tym samym nie wpływa na kumulowanie pod ocieplaną nawierzchnią nadmiaru pary wodnej.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl