Jak skutecznie ocieplić poddasze?


2017-04-11
Poddasze każdego gmachu jest niezwykle ważne dla całkowitej wydolności cieplnej gmachu, a niefachowo położona termoizolacja dachu może być podłożem utraty od dziesięciu aż do dwudziestu pięciu punktów procentowych ogrzewania. Należałoby więc sfokusować się na materiał i jakość ułożenia ocieplenia.

Poddasze użytkowe odgrywa ważną rolę dla każdego budynku mieszkalnego z kilku powodów. Ponad wszystko poddasze to zazwyczaj stosunkowo duża powierzchnia będąca zwykle magazynem rzeczy nieprzydatnych, bądź też chociażby jako swoisty rezerwuar do spożytkowania. Co ciekawe podstrysze jest szczególnie narażone na różnego typu przeoczenia czy fuszerki w czasie budowy. W rezultacie popełnionych wad można więc spotkać się z różnorodnymi skutkami jak pleśń wilgoć czy w końcu pleśnienie elementów drewnianych pokrycia dachowego. Dlatego profesjonalne docieplenie podstrysza ma ogromne znaczenie nie jedynie dla tylko tej przestrzeni poddasza, natomiast z uwagi na jego znaczenia dla całej budowli. Zatem przeprowadzenie powłoki izolacji pod dachem winno zostać zrobione przez speców.

Wybierając docieplenie poddasza trzeba zwrócić baczną koncentrację przede wszystkim na produkt, którym będzie ona sporządzona. Wypada bowiem pamiętać, że będzie montowany w przestrzenie między więźbą a poszyciem. A więc sprężystość oraz wytrzymałość izolatora ma duże znaczenie dla jego efektywności. Musimy tu nadmienić iż również delikatne przerwy między nawierzchniami czy kolejnymi fragmentami będą prowadzić do wytwarzania się tzw mostów termicznych, które mogą być skupiskiem olbrzymich utrat ciepła a zatem bezskuteczności ocieplenia.

Dobranie odpowiedniego materiału ma wielkie znaczenia dla odpowiedniego docieplenia budynku. Należy zatem wybrać ocieplanie pianką poliuretanową. Jest to bardzo wdzięczny tak korzystny półprodukt służący do skutecznego docieplania budynków. Izolowanie pianką typu pur umożliwia nie tylko usunięcie problemu mostków termicznych ale jeszcze wyjątkowo skuteczną szczelność jaka wynosi szacunkowo sto punktów procentowych. Ponad to, dzięki swoim właściwościom fizycznym jest to półprodukt, który „oddycha” i tym samym nie wpływa na kumulowanie pod izolowaną pokrywą wilgoci.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl