Kaczkan - Drewniane rewolucje w przestrzeni publicznej


Kaczkan - Drewniane rewolucje w przestrzeni publicznej
2016-10-24
Jednym z trendów w aranżacji wnętrz, który na dobre zawładnął sercami właścicieli domów i mieszkań, jest wykorzystanie drewna. Szeroką paletę drewnianych desek z możliwością zastosowania na podłogach, ścianach czy elementach konstrukcyjnych wnętrza publicznego oferuje firma Kaczkan.

Do niedawna drewno stosowane było przede wszystkim w prywatnych domach i mieszkaniach, stanowiąc o ich przyjaznym, familiarnym charakterze. Przestrzenie publiczne natomiast, takie jak hotele, restauracje, banki, filharmonie, biblioteki czy biura stawiały na materiały o podwyższonej trwałości, jednak dyskusyjnych wartościach estetycznych – był to na przykład beton, linoleum czy metal. Rosnąca konkurencja i coraz wyższe wymagania konsumentów zmusiły jednak inwestorów i właścicieli przestrzeni publicznych do wprowadzania do swoich lokali nowych rozwiązań, także z zakresu aranżacji wnętrz.

 

Poczuj się jak w domu…

Zwiększanie liczby obiektów publicznych wymusza także większe ich zróżnicowanie. Wraz z większym sprofilowaniem charakteru lokali, właściciele chcą jak najbardziej zbliżyć się do klienta, zaoferować mu maksymalnie komfortowe spędzenie czasu, na które składa nie tylko najwyższej jakości obsługa, ale także oryginalna koncepcja wyposażenia wnętrza. Naturalną konsekwencją społecznych preferencji, faworyzujących przestrzenie publiczne „z duszą” jest stosowanie w nich elementów drewnianych, będących zarówno symbolem elegancji, jak i komfortu, otwierania się na naturę i poszanowania jej praw. Surowiec ten jest ceniony w przypadku takich obiektów jak luksusowe hotele, uczelnie czy filharmonie, gdzie staje się symbolem prestiżu, a jednocześnie ze względu na swoją uniwersalność, łatwo wpasowuje się w przestrzenie aranżowane w różnych stylach. Dodatkowo coraz częściej właściciele lub władze lokali publicznych stają się świadomymi ekologicznie inwestorami, a drewno wykorzystywane do wyposażenia wnętrza staje się tego wyrazem.

 

Drewno niejedno ma imię

Jednak drewno we wnętrzach publicznych to nie tylko tradycyjne podłogi. Restauratorzy i właściciele coraz częściej czynią z tego surowca podstawę wystroju swoich lokali, tworząc z desek okładziny ścienne czy barowe, a nawet sufity. Podwyższona odporność na ścieranie, a także nowoczesne metody impregnacji drewna pozwalają pozostać spokojnymi o jego stan nawet w przypadku obiektów o dużym natężeniu ruchu. Co więcej, podłogi drewniane można łatwo odnawiać, co dodatkowo wydłuża czas ich użytkowania.    

 

- W ostatnim czasie zauważamy bardzo duży wzrost zainteresowania wśród właścicieli obiektów publicznych naszymi drewnianymi deskami. Zastępują oni drewnem dotychczasowe elementy wykończeniowe, chcąc z jednej strony podnieść prestiż inwestycji, a z drugiej uczynić ją bardziej przyjazną dla użytkowników. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się nasza kolekcja jodełek, wśród których prym wiodą jodełki kolorowe. Coraz częściej drewno wykorzystywane jest także jako okładzina ścienna i sufitowa. Tutaj sprawdza się nasza linia Wall of Wood, której produkty stosowane są także w branży hotelarskiej, np. jako zagłówki łóżek. Nasze drewno wykorzystywane do wykonania podłóg polecamy w wersji olejowanej, natomiast deski wykorzystywane w funkcji czysto dekoracyjnej, często pokrywane jest odpornym lakierem UV. Wszystkie nasze materiały są certyfikowane pod względem niepalności, a także odporne na intensywną eksploatację, dlatego bardzo często stanowią estetyczny i trwały element takich obiektów jak pięciogwiazdkowe hotele, luksusowe restauracje, opery, a nawet poddawane renowacji staropolskie dworki – wyjaśnia Kamila Kaczkan, Specjalista ds. Marketingu w firmie Kaczkan.

Produkty firmy Kaczkan dostępne są w wielu sposobach wykończenia oraz najmodniejszych kolorach. Lokale eksponujące swoje poszanowanie dla darów natury docenią bezpretensjonalny charakter drewnianych podłóg wykończonych olejami naturalnymi. Z kolei wyrafinowane obiekty podkreślą swój prestiż poprzez zastosowanie podłogi w ciemnym, nasyconym odcieniu, np. Coffee lub Onyx z kolekcji Colours of the World.  Natomiast kolorowe jodełki wprowadzą przyjazną, ciepłą atmosferę oraz staną się rozpoznawalnym elementem wnętrza, do którego goście bardzo chętnie będą wracać.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 30 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 900 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013,  7 Gazele Biznesu, 2 Orły Eksportu 2015.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl