Kuchnia w stylu loftowym


Oceń artykuł Zobacz ranking
Przepisz powyższy kod i oceń artykuł »
Kuchnia w stylu loftowym
2016-07-21
Choć w Stanach Zjednoczonych styl loftowy jest bardzo popularny od wielu lat, w Polsce cieszy się uznaniem od dosyć niedawna.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Kafito.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:
Trzeba przyznać, że apartamenty zaaranżowane w dawnych pofabrycznych obiektach oraz nowe apartamenty naśladujące lofty są dość drogą inwestycją, jednak ten styl można wykorzystać w aranżacji większości tradycyjnych mieszkań. Coraz więcej osób decyduje się urządzić w tym stylu funkcjonalną kuchnię.
 
Za narodziny stylu loftowego można uznać lata 50. XX wieku w USA, a dokładnie w Nowym Jorku, kiedy to średnio zamożni artyści zaczęli adaptować opuszczone pofabryczne obiekty na przestrzenie mieszkalne. Choć styl loftowy jest nieco surowy, posiłkując się nim można stworzyć przyjemną aranżację, która będzie skłaniać do odpoczynku. Styl ten meble i inne elementy wyposażenia ogranicza do minimum – nie lubi bowiem przeładowania, za to potrzebuje otwartej przestrzeni. Z tego względu doskonale nadaje się do tworzenia funkcjonalnych kuchni.
 
Surowe materiały
Projektanci wnętrz w komponowaniu wystrojów w stylu loftowym zazwyczaj wykorzystują charakterystyczne dla tego nurtu tworzywa. W aranżacjach w tym stylu bardzo często pojawia się surowy beton, stal, ale również cieplejsze tworzywa, jak stare drewno, wypalana cegła, a nawet naturalna skóra. Niemniej jednak nie wszystkie te tworzywa sprawdzą się w miejscu, w którym na co dzień przyrządzamy posiłki. W loftowej kuchni można jednak z powodzeniem wykorzystać beton, stal, a nawet stare drewno. 
 
Postarzane kuchenne meble można zestawić ze stalowym zlewozmywakiem kuchennym. Taki tradycyjny zlew nie jest jednak jedynym dobrym wyborem w przypadku kuchni loftowej. Równie ładny i niemniej loftowy wystrój można stworzyć, decydując się na któryś z modeli granitowych zlewów kuchennych. Zlewozmywaki wykonane z granitowego kompozytu można znaleźć w kilku kolorach, które doskonale sprawdzą się w aranżacjach loftowych, tutaj przykład zlewu czarnego metalik. Dużym atutem jest ponadto fakt, że zlewozmywaki granitowe to bardzo często zlewozmywaki antybakteryjne. 
 
Warto przy tym podkreślić, że aby stworzyć kuchnię loftową nie trzeba wcale inwestować w wykończenie ścian z prawdziwej cegły lub betonu. O wiele tańszym i prostszym rozwiązaniem będą tynki imitujące beton lub płytki imitujące cegłę. 
 
Duża rola oświetlenia
W każdym wnętrzu oświetlenie jest bardzo ważne, ale stylu loftowym ma ono szczególne znaczenie. Projektanci bardzo często wykorzystują proste lampy kojarzące się z oświetleniem magazynów i pomieszczeń służbowych. Bardzo modne w ostatnich latach są na przykład lampy w postaci odsłoniętej żarówki powieszonej na kablu.

Kuchnie w stylu loftowym już dziś są bardzo popularne i nie zapowiada się, żeby w najbliższych latach miało się to zmienić. Wielbicieli tego stylu przybywa z roku na rok, a producenci elementów wystroju wnętrz coraz bardziej odpowiadają na ich potrzeby. 

Nadesłał:

Milena Bros

Wasze komentarze (0):


Przepisz kod:
Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl