Miejski folklor


Miejski folklor
2011-04-29
Misternie tkane śnieżnobiałe koronki i delikatne hafty na bawełnianych tkaninach podkreślają romantyczny styl mieszkania. Ludowe motywy, które w latach 50 i 60 cieszyły się wielką popularnością, powracają do mody.

Coraz chętniej wykorzystywane jako element dekoracyjny wnętrz, nadają im lekkiego i oryginalnego klimatu. Ręcznie robione zazdrostki, delikatnie zdobione serwetki i zasłony - to produkty, jakie znajdziemy w kolekcji Country z oferty Dekorii.

 

Miejski folklor, czyli połączenie elementów ludowych ze stylem casual, z założenia wprowadza do mieszkania lekkość poprzez wykorzystanie delikatnych, bawełnianych tkanin. Haftowane kwiaty i drobne koronki subtelnie wpasowują się w aranżację mieszkania, łącząc elementy tradycyjne z nowoczesnymi. Wprowadzając niepowtarzalny klimat z nutką romantyzmu, stwarzają idealne miejsce na popołudniowy relaks w gronie rodziny. Folklor we współczesnym domu jest pozostałością kultury ludowej i tradycji wiejskiej. Często wykorzystywany w mieszkaniach, polecany jest przez dekoratorów, jako styl wprowadzający do wnętrza harmonię i nadający mieszkaniu duszę.

Kolekcja Country Dekorii wyróżnia się naturalnością i delikatnością tkanin. Drobne koronki i hafty wykonane na bazie tradycyjnych motywów kwiatowych przyozdabiają zasłony, obrusy, a także poszewki na poduszki. Dekoracje wykonane ze 100% bawełny przywodzą na myśl skojarzenia związane z niewielkim domkiem urządzonym w rustykalnym stylu.

Miejski folklor jest wyzwaniem dla osób lubiących eksperymenty związane z aranżacją wnętrz. Każdy, nawet najdrobniejszy element wystroju wykorzystany w projekcie, powinien być dokładnie przemyślany i odpowiednio wkomponowany tak, by uniknąć wrażenia chaosu i kiczu. Współczesne aranżacje inspirowane sztuką ludową to jednocześnie dobra zabawa stylem, która w krótkim czasie pozwoli surowemu wnętrzu nadać ciepły charakter.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl