Na starość tylko spokój


Na starość tylko spokój
2017-07-17
Jeżeli planujemy oddać naszych bliskich do ośrodków spokojnej starości, z pewnością zastanawiamy się, o czym powinniśmy wiedzieć, zanim podejmiemy tę decyzję.

Najważniejsze cechy dobrej rezydencji seniora

Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kadrę zarządzającą ośrodkiem oraz zatrudnionych w nim opiekunów. Rezydencja seniora powinna cechować się szerokimi możliwościami w zakresie rekreacji, fizykoterapii i rehabilitacji, jeżeli ta jest konieczna. Ważne jest także właściwe odżywianie, zwłaszcza u osób, które wymagają odpowiedniej diety oraz – jeżeli jest wymagany – całodobowy nadzór nad zdrowiem rezydenta.

Jakie atrakcje czekają seniorów w domach opieki nad osobami starszymi?

W ośrodkach tych organizuje się liczne terapie zajęciowe, dba o właściwe wypełnienie wolnego czasu oraz z troską i cierpliwością podchodzi do problemów rezydentów.

W programie rekreacyjnym powinny się znaleźć takie atrakcje, jak: zajęcia plastyczno-manualne, pozwalające ćwiczyć pamięć i kreatywność, zajęcia kulturalne, gdzie można porozmawiać o przeczytanej książce, obejrzeć wspólnie film i podyskutować o nim, zajęcia w pracowniach, np. krawieckich albo hafciarskich.

Dodatkowym walorem jest, kiedy ośrodek organizuje również wyjazdy i wycieczki, a także imprezy okolicznościowe połączone ze spotkaniami towarzyskimi, którymi charakteryzuje się opieka osób starszych Opole to miasto, gdzie znajduje się wiele rezydencji seniorów, które spełniają powyższe standardy.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarek Katalog

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl