News prasowy od Preply: trendy w nauce języków w 2016r


News prasowy od Preply: trendy w nauce języków w 2016r
2016-03-30
Trendy się zmieniają i albo za nimi podążymy i się do nich przyzwyczaimy albo zostaniemy w tyle. Edukacja jak każda inna sfera gospodarki przeżywa rewolucję a raczej e-rewolucję co jak najbardziej powinno mieć pozytywny wpływ na naszą edukację.

Internet, telefon to obecnie najczęściej używane narzędzia każdego dnia tak więc edukacja jest obecnie nierozwalnie powiązana z dostępem do sieci. Poniżej dowiecie się o 6 interesujących trendach, które w 2016 roku wpłyną na nasz proces nauki języków obcych i ogólnie na edukację.


Trend 1: Języki niszkowe coraz bardziej popularne

Coraz więcej młodych osób wybiera egzotyczne kierunki studiów na UW, SGGW, AMK czy SGH.  Język angielski jest jednym z głównym języków wykładanych na tych uczelniach ale nie jest już najważniejszy. W 2016 prym przejmują stopniowo języki azjatyckie, Europy wschodzniej i północnej aż po lokalne języki/dialekty afrykańskie lub Ameryki Łacińskiej. Zainteresowanie studentów kulturą i odległymi podróżami do odległych krajów jak i perspektywami większej szansy na wybicie się na rynku pracy ma największy wpływ na popularność tego typu języków. Popularnością cieszą się m.in: Chiński, Mongolski, Wietnamski czy Koreański jesli chodzi o Azję. Europejskie języki niszowe, które stają się popularniejsze to np. Ukraiński, Norweski, Szwedzki czy Finlandzki. Taki egzotyczny język w CV wygląda bardzo ciekawie nawet jeśli nie będzie potrzebny w danej firmie. Znajomość innego języka niż angielski czy niemiecki świadczy o szerokich zainteresowaniach studenta i jego zamiłowaniu do podróży co świadczy o cechasz takich jak: odwaga, zaangażowanie, chęć rozwoju osobistego czy otwartość na nowe wyzwania. Absolwenci zdając sobie z tego doskonale sprawę i dlatego też popularność języków niszowych jest obecnie tak widoczna. Rozpatrując aspekt stricte zawodowy to np. w kwestii języków skandynawskich obecnie jest boom związany w wymaganiami na rynkach Norwegii/Szwecjii czy Finlandii gdzie do pracy nie wystarczy język angielski - podaje Preply (m.in. francuski dla dzieci w Warszawie)



Trend 2: E-learning czyli nauka przez internet

Szerokopasmowy dostęp do internetu, taniejące ceny pakietów internetowych, dużo większe zapotrzebowanie na internet w telefonie plus darmowe narzędzia do komunikacji jak Skype, Chat a także coraz tańsze komputery, tablety i telefony za 1 zł wpływają na większe wykorzystanie internetu niż było to w poprzednich latach. Do tego dochodzi coraz bardziej mobilny tryb życia, brak czasu i częstrze podróżowanie. Efektem takie trybu życia jest coraz większe zainteresowanie nauką online czy tzn. korepetycje przez skype. Rewolucja jest tutaj ogromna gdyż dzięki połączniu z internetem każdy może w dowolnej chwilii i miejscu kontynuować naukę przez skype łącząc się ze swoim nauczycielem przez komputer czy telefon.  Przykładem firmy oferującej naukę przez internet jest Preply, która oferuję naukę języków obcych (angielski, hiszpański, niemiecki, włoski) i przedmiotów ścisłych (matematyka, chemia, fizyka czy biologia) m.in. poprzez Skype.  Trend w edukacji online jest od wielu lat widoczny za granicą a w Polsce dopiero w 2016 roku widać ogromny przełom w tego typu edukacji.



Trend 3: Aplikacj mobilne na telefon

Obecnie praktycznie każdy posiada już smartfona z dostępem do internetu. Często osoby młodsze „są online” czyli połączone z siecią 24 godziny na dobę co niestety świadczy już o uzależnieniu i przesadnym korzystaniu z sieci.  Niemniej jednak dzięki tak dużej penetracji rynku przez systemy Android i iOS możliwy jest dalszy rozwój edukacji czyli nauka poprzez specjalne aplikacje na telefon pomocne w nauce języków, przedmiotów ścisłych i innych. Większość jest darmowa lub przynajmniej oferuje 30 dniowy darmowy okres. Często w zależności od aplikacji zgadzając się na oglądanie reklam cały czas mamy dostęp darmowy lub analogicznie płacąc za dostęp nie wyświetlają się nam reklamy. Najciekawsze aplikacje to: Dualingo, Anky, mFiszki, MindSnack, FunEasyLearn czy iDean - podaje preply (m.in. francuski dla dzieci w Warszawie)



Trend 4: Rywalizjacja czyli grywalizacja językowa

Ostatnio modne słowo „grywalizjaca” polega na uczeniu języka obcego przez zaangazowanie i wciągnięcie uczestników gry, uczących się języków do specjalnie stworzonej w tym celu gry, która ma za zadanie wspólne i przyjemne edukowanie grających.  Jest to napewno ciekawe rozwiązanie z firmach czy na uczelni gdzie można zaangażować określoną grupę np. 10 studentów czy pracowników, który zarówno integrują się jak i szkolą język obcy.

Trend 5: zanurzenie się w języku czyli tzw. Immersja językowa

Metoda ta polega na pełnym, spontanicznym i przyjemnym  zanurzeniu w danym języku obcym w sposób jak najdłuższy i najbardziej efektywny. Najpopularniejsze są w tym wypadku wyjazdy zagraniczne gdzie np. w Anglii przez 3 tygodnie szkolimy angielski, w Hiszpanii podczas wakacji uczymy się hiszpańskiego a w Niemczech doszkalamy braki w Niemieckim. Ważne aby na takim wyjeździe jak najmniej używać języka Polskiego i przestawić mózg na nowy język taka aby nauka była długotrwała i jak najbardziej efektywna. Największe firrmy oferujące tzw. kursy językowe za granicą to Sprachcaffe, EF i ATAS. Często 3 tyg. na zagranicznym kursie angielskiego na Malcie czy w Londynie nauczymy się więcej niż podczas tradycyjnej nauki przez cały rok w szkole w Polsce. Innym typem nauki poprzez zanurzenie w języku są wyjazdy typu Erasmus/Leonardo da Vinci, programy pracy i praktyk typu Work and Travel czy praca za granicą np. podczas wakacji.



Trend 6: Nowoczensne i innowacyjne materiały do nauki języków

W 2016 większość z nas przyzwyczajona się do ekranów czy to telefonu, tableta czy komputera a coraz mniej do papieru i książek czyli tradycyjnych sposobów nauki języka. Edukacja musi iść z duchem czasu tak więc interaktywność i innowacyjność nauki jest czymś zupełnie normalnym i coraz więcej szkół walcząc o klienta oferuje m.in. dostęp do lektorów online, materiały interaktywne czy inne nowinki technoligiczne pomocne w nauce języka obcego.

Autor:  Preply.com  - e-platforma do nauki zarówno online jak i offline. Dzięki Preply można podszkolić czy to angielski, niemiecki, chiński czy Biologię lub Matematykę z każdego miejsca na świecie łącząc się ze swoim korepetytorem przez Skype.Preply popularny jest także wśród rodziców gdyż np francuski dla dzieci w Warszawie czy przez Skype daje możliwość nauki dzieci/młodzieży i dorosłych.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

archnews

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl