Nie daj się usadzić!


Nie daj się usadzić!
2017-04-12
Rozwój cywilizacji niewątpliwie ma bardzo pozytywny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, ale ma też swoją gorszą stronę. Obecnie bez względu na to, jaki zawód wykonujemy, sporą część dnia spędzamy w pozycji siedzącej.

Najpierw dziesiątki minut stojąc w korku w autobusie lub samochodzie, potem wiele godzin przy komputerze lub za biurkiem, a w wolnym czasie seans przed telewizorem lub serfowanie w sieci. Mało aktywny tryb życia prowadzi do pogorszenia się stanu zdrowia licznych dolegliwości m.in. z kręgosłupem oraz… z hemoroidami.

Statystyki są bezwzględne. Na chorobę guzków krwawniczych cierpi połowa Polaków. Zdecydowaną większość stanowią kobiety. Dlaczego tak się dzieje? Spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej prowadzi do zaburzenia ciśnienia w układzie żylnym odbytu. Hemoroidy zaczynają piec, boleć i krwawić. Stale drażnione prowadzą do stanu zapalnego. Co zatem robić, aby zminimalizować dolegliwości i poprawić komfort funkcjonowania? Zacząć się ruszać!

 

Padłeś? Powstań!

Czy wiesz, że nawet regularnie trenując, na krześle spędzasz minimum 60 godzin tygodniowo. Myślisz, że jesteś aktywny i hemoroidy Ci nie grożą? Niestety, wbrew pozorom Ty wciąż prowadzisz siedzący tryb życia. Jak się ratować? Odpowiedź jest bardzo prosta musisz ograniczyć siedzenie. I choć teraz wydaje Ci się to niemożliwe, bo jak w pracy nie siedzieć, to są na to sposoby. Po pierwsze znajdź w sobie chęć. Po drugie zakup sobie krokomierz i ustal na nim limit dzienny wykonywanych kroków. Najlepiej jeśli zrobisz ich 10 000 w ciągu dnia. Wówczas nie będziesz mieć czasu, aby usiąść. Po trzecie. Jedziesz do pracy autobusem lub tramwajem? Wysiądź 1 przystanek wcześniej. Banalne, ale bezcenne dla Twojego zdrowia. W końcu to kilkaset kroków więcej. Po czwarte pij wodę. Oprócz nawadniania organizmu, będziesz musiał wstawać częściej do toalety. Ruszysz się zza biurka i nie będziesz mieć wymówki, aby tego nie robić. Po piąte zacznij chodzić po schodach zamiast jeździć windą. Twoje biuro mieści się na 24 piętrze? Wysiądź o 2, 3 piętra wcześniej, tyle pięter chyba zdołasz pokonać na własnych nogach? Po szóste spaceruj. Masz coś do załatwienia w biurze, musisz coś omówić z szefem lub współpracownikiem? Zrób to na stojąco, a najlepiej chodząc. Po siódme zrób sobie przerwę. Co 30 minut wstawaj od biurka. Rozprostuj nogi i kręgosłup. Po ósme ustąp miejsca w komunikacji miejskiej. 8h dzień pracy za biurkiem to chyba wystarczający czas, aby sobie posiedzić. Właśnie teraz, gdy wracasz do domu możesz wyprostować nogi.

Choroba nie wybiera

Jeśli już cierpisz z powodu hemoroidów nie czekaj, tylko zacznij działać. Długotrwałe bagatelizowanie symptomów może skończyć się na stole operacyjnym. Nieleczone  potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Kuracja zależy od stopnia zaawansowania choroby. Podstawą jest zmiana trybu życia, jednak zarówno odpowiednia dieta jaki i ćwiczenia, przynoszą efekty dopiero po kilku tygodniach. A ból, pieczenie oraz dyskomfort „siedzenia” nie pozwalają czekać. Dlatego też, odpowiednio dopasowany preparat, to podstawa wygranej walki z hemoroidami. Powinien działać przeciwzapalnie, ściągająco i znieczulająco, aby korzystnie wpływać na stan błon śluzowych odbytu tak jak np. Ruskorex.

 

Do grupy nowoczesnych leków dostępnych bez recepty stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy: Ruskorex, firmy Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie dwóch substancji czynnych: ruskogeniny (działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne) i chlorowodorku tetrakainy (działanie znieczulające). Dzięki takim składnikom Ruskorex łagodzi objawy choroby hemoroidalnej.

Nadesłał:

Best Image PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl