Nowoczesne technologie w służbie dziedzictwa narodowego


Nowoczesne technologie w służbie dziedzictwa narodowego
2015-04-28
Renowacja zabytków to działalność wymagająca wyczucia i ogromnej wiedzy. By wymienić się najnowszymi informacjami w tej dziedzinie, do Krakowa zjechali eksperci branży budowlanej. Wśród nich konserwatorzy, naukowcy i przedstawiciele firm.

Swoje stoisko na XIV Europejskim Kongresie Informacji Renowacyjnej miała również firma Monier BRAAS.

Specjaliści omawiali problemy pojawiające się
przy konserwacji budynków pochodzących z różnych epok. Każda z nich posługiwała się innymi narzędziami i technikami, do których obecni wykonawcy muszą się dostosować, aby zachować ducha budowli. Zabytki architektoniczne to nie tylko świadectwo przeszłości, ale przede wszystkim niezmiernie ważna część narodowej kultury, a przede wszystkim istotny element świadomości przyszłych pokoleń. Swoje rozwiązania dotyczące renowacji budynków, oparte na doświadczeniu i badaniach, proponowali naukowcy i przedstawiciele firm budowlanych.

– Renowacja dachów zabytków wymaga użycia produktów trwałych i niezawodnych, a jednocześnie wpasowujących się w charakter budynku. Dlatego zaprezentowaliśmy dachówki, które najlepiej spełnią się w tej roli, m.in. Achat czy karpiówkę Opal. Z naszych doświadczeń wynika, że te dwa modele są chętnie stosowane w renowacjach – mówi Marek Podeszwa, Koordynator Działu Technicznego Monier BRAAS.

Organizatorem corocznego Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej jest Agencja Informacyjno-Promocyjna „raport” – wydawca pisma „Renowacje i Zabytki”.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

trendy_news

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl