Nowy marmur Veneto Interprint


Nowy marmur Veneto Interprint
2016-04-28
Naturalne kamienie są coraz częściej wykorzystywane w meblarstwie. Trend ten, doskonale widoczny między innymi na targach Salone del Mobile w Mediolanie, coraz odważniej wkracza również na rynek polski. Odpowiedzią Interprint na tę tendencję jest obecność w kolekcji
Czasy, kiedy kamień występował jedynie w kuchennej i łazienkowej zabudowie minęły bezpowrotnie. Obecnie naturalne skały pojawiają się na blatach stołów i stolików, 
a także komód i szafek nocnych, gdzie w pełni możemy podziwiać ich niepowtarzalny rysunek. Nie brakuje ich również na frontach szafek, a nawet na ich korpusach. Producenci w wykorzystaniu kamienia są coraz odważniejsi - dowolnie żonglują różnymi gatunkami, bawią się strukturami i rysunkami, zestawiają tafle o różnym żyłowaniu i charakterze. Feeria barw - brązy, kremy i beże, szarości, czerń, a nawet zielenie i błękity naturalnych skał, przyciąga wzrok zaskakując różnorodnością i bogactwem detali.

Kamiennego rysunku nie mogło zabraknąć również w tegorocznej kolekcji sześciu nowych, "skazanych na sukces" dekorów Interpint. Jaki jest Veneto?
Tegoroczna, kamienna propozycja Interprint to rysunek marmuru rodem z florenckiej willi. Klasyczny, bogaty wzór jest jednocześnie spokojny i dynamiczny. Jego struktura odzwierciedla ziemię widzianą z lotu ptaka - pełną wijących się rzek i potężnych łańcuchów górskich. Pełen życia efekt gry cieni - szarości i brązów pokazany został w dużych, nienatarczywych powtórzeniach. 
Veneto w podstawowej wersji proponowany w jest w dwóch wersjach kolorystycznych, choć na życzenie może być przygotowany również w innych odcieniach. Przetykana bielą i kremami delikatna, jasna szarość pierwszego wzoru świetne odnajdzie się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, zaaranżowanych w klasycznym stylu, jak też w klimacie industrialnym. To elegancka i wyważona alternatywa dla popularnych dekorów betonowych.
Ciemniejsza wersja Veneto jest bardziej wyrazista. Kontrasty między ciemnymi i jasnymi elementami są tu bardziej zaznaczone, przez co cały rysunek mocniej skupia na sobie uwagę oglądającego. We wzorze tym nie ma miejsca na spokój, symetrię i regularność. Jest tak dynamiczny i zmienny jak tylko natura potrafi i może być. Absolutnie niepowtarzalny i frapujący.

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl