Pianka poliuretanowa to materiał przyszłości


2016-07-12
Ocieplenie pianką poliuretanową jest opcją wybieraną przez osoby traktujące budowę domu jako starannie zaplanowaną inwestycję. Warto poznać zalety tego rewolucyjnego materiału przyszłości.

Czym jest pianka poliuretanowa?

Substancja wykorzystywana przy tworzeniu izolacji natryskowych charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami szczelności cieplnej. Oznacza to, że energia nagromadzona w budynku jest zatrzymywana o wiele efektywniej, niż w przypadku tradycyjnego styropianu czy wełny mineralnej. Pianka posiada również właściwości antygrzybiczne, dlatego całkowicie rozwiązuje problem powstawania mającej negatywny wpływ na zdrowie człowieka wilgoci w pomieszczeniach. Spełnia międzynarodowe normy dotyczące wpływu na środowisko naturalne, a przeprowadzone testy wykluczyły możliwość wydzielania się szkodliwych substancji pod wpływem czasu lub niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ocieplenie pianką poliuretanową jest wyjątkowo proste szybkie. Szczelne wypełnienie wybranej powierzchni eliminuje ryzyko powstania luk, przez które ciepło mogłoby wydostawać się na zewnątrz budynku (pełnej ochrony nie można osiągnąć w przypadku standardowo stosowanych metod). Ponadto, użycie pianki nie wymaga nałożenia grubej warstwy uszczelniającej, gdyż posiada ona strukturę o wysokiej wydajności. Ta cecha pozwala zaoszczędzić nawet do kilkunastu centymetrów głębokości wypełnienia. Dzięki właściwie dobranej gramaturze i właściwościom materiału, ocieplenie nie stanowi niebezpiecznego obciążenia dla konstrukcji budynku.
Pianka poliuretanowa jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego domu. Można nakładać ją na niemal nieograniczoną liczbę powierzchni, a efekty są odczuwalne dla kieszeni już w pierwszym sezonie grzewczym.

Ocieplenie pianką poliuretanową

Izolacja natryskowa musi być wykonywana przez wyszkolonych fachowców wyposażonych w profesjonalny sprzęt i odzież ochronną. Tylko takie zabezpieczenia gwarantują, że ocieplenie będzie spełniało swoją funkcję przez długie lata. Substancja jest przed aplikacją spieniana przy użyciu środków o potwierdzonym bezpieczeństwie i braku szkodliwych skutków ubocznych. Powierzchnia jest stopniowo wypełniana białą powłoką o właściwościach termoizolacyjnych. Ostatnim etapem jest wypełnienie detali i wykonanie przeglądu ocieplenia przy pomocy kamery termowizyjnej. Poprawki zostają wykonane od razu po wykryciu szczeliny, dlatego proces pokrywania budynku izolacją nie zajmuje dużo czasu, a klienci otrzymują gwarancję satysfakcji.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl