Produkcja opakowań z tektury falistej


2016-04-26
Tektura falista powstaje w wyniku sprasowania kilku bądź kilkunastu warstw papierowych. Na trwałość i sztywność materiałów ma wpływ ilość warstw. Im ich liczba jest wyższa, tym jest bardziej trwalsza.

Aby uzyskać opakowania z tektury falistej należy sprawnie i umiejętnie zespolić ze sobą warstwy papiernicze, w innym przypadku możemy uzyskać produkt o wadliwej konstrukcji. Nazewnictwo „Tektura falista” tyczy się środkowej, delikatnie pofalowanej masy papierniczej. Zapewnia to efekt solidniejszego arkusza, bardziej odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie używa się tektury falistej w produkcji opakowań dla cukiernictwa.

Tektura falista posiada wiele zalet, dlatego też, producenci dokładnie sprawdzili ten materiał. Obecnie wyróżniamy kilka typów fal B,C oraz E ( mikrofala ). Również stosowane podczas produkcji są mieszane typy fal BC, BCA, ACC.

Za sprawą nowoczesnej technologii i maszyn możemy otrzymać produkty najwyższej jakości przy nie dużym nakładzie finansowym. Dlatego też oferta na rynku jest taka bogata, co sprawia, że możemy wybrać produkt wedle własnych potrzeb. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mariuszc

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl