Przeszczep włosów szansą na ich odzyskanie


2016-09-30
Wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn ma nieco inne podłoże. U mężczyzn łysienie przybiera zwykle postać łysienia androgenowego. W zasadzie wciąż nie wiadomo, co jest powodem tego rodzaju łysienia. Na pewno istotne są predyspozycje genetyczne.

Łysienie androgenowe występuje również wtedy, gdy w organizmie występuje aktywna odmiana hormonu męskiego testosteronu, którego fachowa nazwa brzmi dihydrotestosteron.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Powodów męskiego łysienia jest na pewno więcej i wciąż trwają badania nad ich wykryciem i wyeliminowaniem.

U kobiet łysienie nie jest tak powszechnym zjawiskiem. Wpływ na to ma estrogen, który chroni przed tym procesem. Dlatego kobieta łysieje najczęściej po menopauzie, kiedy poziom estrogenu już nie jest w stanie przed tym chronić.

Nie można jednak porównać łysienia kobiet do mężczyzn, u kobiet to raczej przerzedzenie włosów czy ich nadmierne wypadanie.

Na szczęście ani kobiety, ani mężczyźni nie są skazani na wyłysienie. Dzisiaj z pomocą przychodzi przeszczep włosów - bezpieczny zabieg, dzięki któremu znów możemy cieszyć się owłosioną skórą głowy.

Na zabieg ten decyduje się coraz więcej osób. Przede wszystkim warto podkreślić, że zabieg ten jest niemal w 100% uwolniony od ryzyka powikłań.

Jedynym skutkiem ubocznym może być lekkie zaczerwienie skóry głowy, delikatny obrzęk czy przejściowe osłabienie czucia skóry głowy.

Te objawy jednak są niczym w porównaniu z odczuciem, które towarzyszy łysiejącym osobom.

Osłabienie poczucia własnej wartości, brak zadowolenia ze swojego wyglądu mogą mieć znacznie poważniejsze konsekwencje w postaci depresji czy nerwic. Warto więc rozważyć decyzję o przeprowadzeniu zabiegu.

Często pacjenci boją się długiego okresu rekonwalescencji i konieczności przebywania w szpitalnym łóżku. Nic bardziej mylnego. Jeżeli zabieg obejmuje większą część skóry głowy, pacjent pozostaje pod obserwacją tylko przez jedną dobę.

Natomiast jeżeli zabiegowi poddano tylko fragment skóry, najczęściej pobyt w klinice czy szpitalu nie jest konieczny i pacjent może wrócić do domu po dwóch godzinach.

Po około dwóch tygodniach od zabiegu przeprowadzana jest kontrola i zdejmowany jest szew. Później pozostaje już tylko cieszyć się owłosioną skórą głowy.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pmateusz

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl