Różnice pomiędzy haftem komputerowym a nadrukiem na koszulce


2015-04-16
Koszulki z nadrukiem są modne i pozwalają pokazać swoją osobowość. Jednak nie każdy, kto je nosi, wie, w jaki sposób nadruki zostały stworzone. Najpopularniejszymi sposobami są: haft komputerowy i druk cyfrowy.
Haft komputerowy 
Jest “najmłodszą” techniką wykonywania nadruków. Dzięki komputerowemu sterowaniu wzory są tworzone z niezwykłą precyzją i szybkością - wiele głowic maszyny hafciarskiej pracuje jednocześnie, co skraca czas oczekiwania na efekt. Do haftu komputerowego używa się kolorowych nici, co daje efekt trójwymiarowości. Wyróżnia się on też elegancją, trwałością i dokładnością. Może być stosowany nie tylko na koszulkach, ale także na czapkach, plecakach, bluzach czy ręcznikach.

Druk cyfrowy
Tak samo jak haft, cechuje się szybkością. W kilka minut z pliku graficznego na dysku nadruk trafia na koszulkę. Nie ma też ograniczenia co do ilości kolorów. Istnieje również możliwość szybkiej zmiany wzoru umieszczanego na koszulce (gdy na przykład zamówiliśmy dla znajomych koszulki z nazwiskami). Mamy także gwarancję, że nadruk zachowa swój wygląd - nie wyblaknie ani nie zniknie po wielu praniach.
 
Najczęściej wykorzystywane techniki druku cyfrowego to:
  • sitodruk - efekt jest uzyskiwany przez rozprowadzanie na powierzchni siatki, którą przykryta jest koszulka, gęstej farby. Farba wpada jedynie w wolne oczka siatki ułozone w kształt, który chcemy uzyskać.
  • flex - nadruk wykonywany za pomocą folii, która jest wgrzewana w materiał koszulki.
  • flock - działa na podobnej zasadzie jak flex, ale folia posiada meszek - w rezultacie nadruk w dotyku przypomina zamsz.

Zarówno haft komputerowy, jak i druk cyfrowy daje nam gwarancję na trwałość naszej koszulki z nadrukiem. Możemy więc wybrać taką technikę ozdabiania, jaka nam najbardziej odpowiada… i długo cieszyć się oryginalnym efektem.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~DZX, 2017-05-24 00:28:07

    Wspaniałe jest to, że technologia pozwala dziś na najlepszą jakość druku, odporną na ścieranie czy pranie.

    http://www.dzx.pl/pl/


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl