Samochodem na wakacje? Sprawdź jak dobrze przygotować się do wyjazdu


2017-04-26
Wiele osób planujących wyjazd na urlop jako środek lokomocji wybiera samochód. Ta forma podróżowania po kraju czy zagranicą ma niewątpliwie wiele zalet. Przede wszystkim daje nam to niezależność.

Jedziemy kiedy chcemy, sami wybieramy sobie trasę dzięki czemu możemy po drodze zwiedzić kilka interesujących miejsc, które w czasie podróży autokarem, pociągiem czy samolotem będą dla nas nieosiągalne. Kolejną zaletą zwłaszcza wybierając się w daleką trasę do jednego z krajów europejskich w każdej chwili możemy zrobić sobie postój, przenocować w hotelu i jechać dalej. To niewątpliwie jest istotne dla rodzin podróżujących z dziećmi, które jak wiemy potrafią nieźle dać w kość, zwłaszcza jeżeli się nudzą.


Jak przygotować samochód się do wyjazdu?


Przede wszystkim musimy sprawdzić czy nasz samochód jest w pełni sprawny tak aby zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń. Najważniejsze to sprawdzić stan techniczny pojazdu. Właściwy poziom płynów eksploatacyjnych, poprawne działanie klimatyzacji, poziom ciśnienia w oponach jak i jakość opon oraz koła zapasowego to podstawa dobrego przygotowania samochodu na wyjazd. Istotne jest także by zaopatrzyć się w wyposażenie awaryjne, które jest wymagane w kraju do którego zmierzamy lub będziemy przez niego przejeżdżać. Dla przykładu na Słowacji wymagane jest by posiadać przy sobie komplet bezpieczników, dlatego jeżeli nasza trasa przebiega przez Słowacje aby uniknąć problemów lepiej mieć je ze sobą. Sprawdźmy także terminy przeglądów oraz badań technicznych. Jeżeli termin wykonania przeglądu nachodzi na urlop lub kończy się niedługo po planowanym powrocie, lepiej zadbać o to przed wyjazdem.


Jak ubezpieczyć samochód?


Wielu kierowców zastanawia się czy posiadane ubezpieczenie OC obowiązuje także w kraju, do którego się wybiera. W większości krajów należących do Unii Europejskiej obowiązują takie same przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC co w Polsce. Dlatego wystarczy posiadać ważną polisę OC by bez przeszkód poruszać się po Europie. W krajach spoza Unii Europejskiej takich jak na przykład Albania, Białoruś, Czarnogóra czy Ukraina do potwierdzenia ważności OC wymagana jest tak zwana Zielona Karta. W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym mamy wykupioną polisę, zieloną kartę możemy dostać bezpłatnie lub jest ona wydawana razem z pakietem Assistance. Jeżeli zdarza się nam podróżować poza granicami kraju korzystnym rozwiązaniem przy ubezpieczaniu auta jest zakup Assistance. Jest to wygodne rozwiązanie na wypadek wszelkich awaryjnych sytuacji, które moją nas spotkać w trakcie podróży. Tak więc Assistance to nie tylko zielona karta ale także holowanie samochodu, udostępnienie auta zastępczego, pomoc prawna i medyczna. To tylko część możliwości jakie daje posiadanie assistance, każde towarzystwo ubezpieczeniowe indywidualnie określa zakres świadczonych usług. Niemniej jednak najlepiej wykupić je w pakiecie przy kupnie OC co pozwoli obniżyć cenę niż gdybyśmy doubezpieczali się osobno.

Przed wyborem pakietu OC z Assistance najlepiej jest porównać ceny od kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych korzystając z kalkulatora OC AC. Biorąc pod uwagę nie tylko cenę OC ale także zakres ochrony wchodzący w pakiet Assistance.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

rankomat.pl

Wasze komentarze (5):

 • avatar
  ~oewonga, 2017-06-30 16:53:01

  Witam! Zenobik, czas oczekiwania na wypłatę pożyczki zależy od szybkości realizacji przelewów w Twoim banku. Wysyłamy szybki przelew – upewnij się, że nie będzie on ograniczony godzinami pracy Twojego banku.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na https://www.wonga.pl/live_chat?utm_source=centrumpr.

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

 • avatar
  ~zenobik, 2017-06-15 11:04:28

  Wonga po jakim czasie przelewa na konto pieniądze z udzielonej pożyczki?

 • avatar
  ~oewonga, 2017-06-14 20:57:06

  Witam! Marko, dziękuję za skorzystanie z naszej oferty pożyczki. Na rynku polskim wonga.com udziela pożyczek krótkoterminowych od 50 zł do 1500 zł dla nowych Klientów (koszt pierwszej to 10 zł), ratalnych do 5000 zł dla nowych Klientów oraz 8000 zł dla stałych Klientów. Okres spłaty w przypadku pożyczki krótkoterminowej wynosi od 1 do 60 dni, natomiast w przypadku ratalnej do 18 miesięcy. Koszt pożyczki ratalnej jest ustalany indywidualnie po zbadaniu zdolności kredytowej. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej www.wonga.pl Decyzja o udzieleniu pożyczki podejmowana jest m.in. po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej potencjalnych Klientów w BIK S.A. i biurach informacji gospodarczej oraz ocenie zdolności kredytowej Klientów.

  Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na https://www.wonga.pl/live_chat?utm_source=centrumpr.

  W razie pytań jestem do dyspozycji
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

 • avatar
  ~marko, 2017-06-03 18:02:49

  Ja wole wakacje samolotem, a auto na miejscu wypożyczam. Lecę z kumplami na wakacje na Majorkę. Kasy miałem odłożone, do tego wziąłem dodatkowo promocyjną pożyczkę w wonga i lecimy za dwa tygodnie. Już czuję, że będzie super!

 • avatar
  ~mel, 2017-04-27 13:20:47

  W tym roku wybieramy się samochodem do Chorwacji więc się przyda :P Znaleźliśmy bardzo fajne kwatery przez BookApart a samochodem wychodzi taniej, trzeba oszczędzać gdzie się da ;)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl