Sebastian Jedzierzański i Agata Tatar Mistrzami Polski seniorów

2016-09-23
Wywodzący się z klubu LKS „Dąb” Brzeźnica zapaśnik walczący stylem wolnym - Sebastian Jezierzański (86 kg) w miniony weekend wywalczył drugi tytuł Mistrza Polski. Klub wspierany przez firmę EKO - OKNA ma jeszcze jeden powód do dumy, złoty medal zdobyła również Agata Tatar.

Od 8 do 10 września w Zgierzu odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, klasycznym oraz kobiet. W zmaganiach swoją silną reprezentację miał również LKS „Dąb” Brzeźnica, wspierany przez EKO – OKNA. Zarówno władze klubu, jak i sponsorzy mieli wiele powodów do dumy. Na medal, w dodatku złoty, spisał się Sebastian Jezierzański. Zapaśnik walczący stylem wolnym w kat. 86 kg po raz drugi obronił tytuł Mistrza Polski. -W 1. kolejce miałem wolny los. Następna runda była już ćwierćfinałem, tam wygrałem spokojnie z zawodnikiem z Poznania przez przewagę techniczną 10-0. Kolejna walka była już półfinałem, wygrałem 6-0 z rywalem z Milicza. W finale czekało na mnie trudniejsze zadanie, bo Patryk Dublinowski, nigdy nie był łatwym przeciwnikiem, ale udało mi się zdobyć 3 punkty w 1. rundzie. Do końca walki utrzymywałem powodzenie, ostatecznie wygrywając 3-0 - relacjonuje swój start na Mistrzostwach Polski w zapasach, Sebastian Jezierzański, 2-krotny Mistrz Polski z LKS „Dąb” Brzeźnica. - Zdaję sobie sprawę, że moje treningi, starty i osiągnięcia nie byłyby możliwe dzięki wsparciu, jakie otrzymujemy od sponsorów. W szczególności dziękuję firmie EKO - OKNA, że wierzy w nasze talenty, docenia ciężką pracę i sukcesywnie pomaga nam w osiągnięciu kolejnych życiowych celów - podkreśla Sebastian Jezierzański.

W ślad za Sebastianem poszła Agata Tatar, startująca w kat. 63 kg. W finale pokonała zawodniczkę z Dąbrowy Górniczej 8-2. To nie koniec medali dla „Dębu”. Brązowy krążek w kat. do 61 kg zdobył Patryk Gołuchowski, który pomimo kontuzji był w stanie podjąć rywalizacje jako najmłodszy zawodnik w swojej kategorii wagowej.
Charakter i determinację pokazał z kolei Remek Waśkowski, który zajął wysoką V lokatę w kat. do 70 kg. Remigiusz minimalnie przegrał w półfinale z późniejszym Mistrzem Polski Mateuszem Pisarskim 4-5, a w walce o brązowy medal, niestety nie dal rady byłemu Mistrzowi Polski Rafałowi Statkiewiczowi. V miejsce zajął również Patryk Ołenczyn startujący w kat. do 65 kg. Ołenczyn na co dzień walczy w kat. do 60 kg. Powodem tego, że Patryk wystartował w wyższej kategorii był fakt, iż zawodnik ,,Dębu” wrócił z Mistrzostw Świata Juniorów, w których zajął 13 miejsce i start w Mistrzostwach Polski był dla niego bardzo trudny, bo nie miał czasu na odpoczynek i regenerację.

Trochę szczęścia zabrakło Natanielowi Ostrowskiemu, który w walce o brązowy medal przegrał z Emilem Bednarczykiem 2-4 i ostatecznie zajął V miejsce w kategorii do 74 kg. Bez wygranej walki na swoim koncie zawody zakończył Mateusz Kampik w kategorii do 70 kg.*

**

Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure MediaZdjęcia: Archiwum LKS „Dąb” Brzeźnica