Silesian Bar War na gorącej plaży miejskiej w Raciborzu


Silesian Bar War na gorącej plaży miejskiej w Raciborzu
2017-07-31
Eksponują swoją siłę, ćwiczą wytrzymałość oraz dynamikę, ale przede wszystkim wykonują trening z własną masą ciała. Członkowie teamu Street Workout Racibórz swoimi pokazami promują sport, aktywny wypoczynek. W pierwszej połowie sierpnia poprowadzą warsztaty, w których może wziąć udział każdy,
kto chce popracować nad kondycją. Na 15 sierpnia zaplanowali Ogólnopolskie Zawody Silesian Bar War na plaży miejskiej. Widowiskowe wydarzenie jest jedną z propozycji uczczenia 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. 

„Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!”- ta złota myśl Lesa Browna powinna przewodniczyć wszystkim, którzy zdecydowali się na treningi Street Workoutu. W Raciborzu od wielu lat działa grupa młodych, wysportowanych ludzi, dla których ta dyscyplina, to już nie tylko regularne treningi, ale styl życia. Przewodniczy im Dawid Łomnicki. 23-latek, który od zawsze związany był ze sportem. Grał w piłkę nożną, trenował lekkoatletykę, pływał. Po zakończeniu edukacji brakowało mu aktywności fizycznej, nie miał pieniędzy na siłownie, więc stworzył własną siłownię na podwórku nieopodal miejsca zamieszkania. Wystarczył mu trzepak, zaczął trenować Street Workout. Ta forma ćwiczeń szybko zainteresowała jego rówieśników, a nawet przedstawicieli Urzędu Miasta Racibórz. W ramach współpracy, m.in. na plaży miejskiej zamontowano profesjonalny sprzęt do tego rodzaju treningów. 

Dawid Łomnicki potrafi wykorzystać swój potencjał, a pasją chce zarazić innych, dlatego od 31 do 11 sierpnia na plaży miejskiej poprowadzi warsztaty. - Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do zapoznania się z treningiem „bodyweight”, czyli z własną masą ciała. Bezpłatnie nauczymy podciągać się, robić poprawne pompki czy przysiady. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-11.30 i 16.00-17.30. To jest nasza forma uczczenia 800-lecia Raciborza – zachęca do udziału Dawid Łomnicki, Street Workout Racibórz.

Natomiast dla zaawansowanych miłośników tego sportu, którzy bezwarunkowo oddają się swojej pasji, 15 sierpnia odbędą się zawody Street Worktout „Silesian Bar War”. - Zawody Silesian Bar War, to ogólnopolska bitwa SW o miano najpotężniejszego zawodnika tego wydarzenia sportowego. Dzięki niesamowitym umiejętnościom i ogromnej sile startujących emocje z pewnością sięgną zenitu. Swój udział zapowiedziało już blisko 30 niezwykle utalentowanych zawodników, z m.in.: Warszawy, Kalisza, Biłgoraju, Gliwic czy Nowego Miasta. Zachęcam do kibicowania, bo szykuje się naprawdę wspaniałe widowisko – podkreśla D. Łomnicki.  

Akrobacje na sprzętach wymagają od zawodników precyzji, siły i koncentracji, które będą brane pod uwagę przy ocenie sędziowskiej. Zwycięży ten, którego elementy statyczne, ruchowe i kombinacje najbardziej zachwycą jury. Silesian Bar War, to z pewnością najgorętsze wydarzenie sportowe tego lata w Raciborzu. 

Organizatorzy nadal poszukują sponsorów, bo chcą, aby impreza odbyła się na możliwie jak najwyższym poziomie. Osoby, przedsiębiorstwa, wszyscy, którzy chcieliby wspomóc młodych organizatorów w tym przedsięwzięciu, proszeni są o kontakt z Dawidem, tel. 787 87 77 11 oraz e-mail: dlomnicki@o2.pl. 
 
 
***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media
***

Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców. 
Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/. 
 
 
***
KONTAKT:
800 lat Raciborza
www.800lat.raciborz.pl 
 
***
Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak
Specjalista ds. Public Relations
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. kom. 530 534 539
tel. 32 72 428 84
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl