Spokojny, zdrowy sen


2018-03-13
Bezdech senny to coraz powszechniejsza przypadłość, zrozumiana względnie niedawno oraz, z jakiegoś powodu, nagminnie ignorowana przez wielu pacjentów. Znaczna większość nie rozumie swoich dolegliwości, a wielka szkoda, bo można je dziś łatwo wyleczyć.

Wznawiające się podczas snu przerwy przepływu powietrza, zwane także obturacyjnym bezdechem sennym, stanowią nieraz uzasadnienie cięższych problemów ze zdrowiem. Bezdech senny zachodzi w konsekwencji opadania języka oraz gardła i jest nie mamy zazwyczaj możliwości na to wpływać. Efektem podobnych objawów bywają problemy z nadciśnieniem i arytmią. Dla osób najbliższych choremu i jego współlokatorów niesłychanie męczące może być natomiast pochrapywanie.

Łagodzenie zespołu bezdechu sennego realizuje się najczęściej z zastosowaniem skomplikowanych aparatów CPAP. Osoba posiadająca podobne objawy stosuje aparat CPAP podczas samodzielnego leczenia w domu. Wspomniany przyrząd to głównie pompka powietrzna i maseczka. Są one odpowiedzialne za udrożnienie dróg oddechowych. Staje się to możliwe przez wytwarzanie nadciśnienia, blokującego zagrodzenie naszych dróg oddechowych, a tym samym nie pojawia się bezdech. Tego typy metoda leczenia może wcale nie należeć do najwygodniejszych, ale do maski da się na szczęście szybko przyzwyczaić, w dodatku współczesne sprzęty są dyskretne oraz przyjazne użytkownikowi.

Alternatywą dla powstrzymywania dolegliwości aparatami CPAP jest operacja chirurgiczna. Trzeba tu zaznaczyć, że przepisuje się ją tylko u osób z niskim czy średnim zaawansowaniem przypadłości. Zasięg leczenia ustalany jest indywidualnie. Ma szansę obejmować na przykład prostowanie przegrody nosowej, wycinanie przerośniętych migdałów albo polipów i plastykę podniebienia miękkiego, czy chociażby pomniejszenie nasady języka.

Wszelkie rodzaje kuracji należy mimo wszystko spleść ze zdrowym trybem życia oraz zmniejszeniem masy ciała. Są to bowiem elementy, jakie powszechnie polecają wszyscy lekarze na początku rozpoznawania podobnych objawów.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl