Szlifowanie umiejętności językowych w domu


Szlifowanie umiejętności językowych w domu
2016-05-31
Jak często używamy języka obcego? W szkole często, przynajmniej raz w tygodniu. Kiedy idziemy już jednak drogą zawodową i nie mamy kontaktu z językiem obcym, umiejętność posługiwania się nim niestety zanika. Powinniśmy samodzielnie ten język szlifować, możemy to robić, i to bez ponoszenia kosztów.

Kiedy sprawdzimy sobie koszty kursów językowych w większym mieście, wówczas dotrze do nas, że sama nauka języka jest bardzo kosztowna. Oczywiście jest to inwestycja, jednak w pewnym momencie, poziom który osiągniemy prawdopodobnie jest wystarczający dla nas, jak i dla 99% społeczeństwa, które korzysta z umiejętności językowych w mniejszym czy też w większym stopniu. Dotarcie do pewnego poziomu umiejętności powoduje, że koniecznym staje się albo codzienne używanie języka obcego i to w mowie oraz piśmie, albo też wykupienie sobie lekcji u  „Native Speakera”, albo też samodzielnie szlifowanie i kształcenie języka, i to najlepiej w małych, ale codziennych dawkach.

W warunkach domowych szlifowanie umiejętności językowych możliwe jest głównie dzięki sieci internetowej. Tam też poznamy i znajdziemy osoby, które pomogą nam lepiej poznać język, zrozumieć pewną specyfikę dialektu, dostosować mowę do wymagań, jakie stawiane byłyby obcokrajowcom w danym kraju. Nauka w domowym zaciszu przy użyciu Internetu, skype'a oraz książek jest efektywna, ale tylko w pewnych, określonych przypadkach. Nie jest również przeznaczona dla każdego. Ci, którzy mają silną wolę oraz chęć podnoszenia swoich umiejętności, jak najbardziej poradzą sobie z domowym szlifowaniem języka. Ci, których do pracy trzeba zmuszać, niestety nie będą potrafili samodzielnie szlifować umiejętności językowych. Nic jednak straconego, dla takich ludzi działają właśnie szkoły językowe oraz prywatni native speakerzy.

 „Native Speaker” jest rozwiązaniem gwarantującym szlifowanie języka obcego. Dobrych NS można znaleźć między innymi w większych miastach, wklepując w wyszukiwarce frazę „Native Speaker Kraków” czy też „angielski Kraków”. Oczywiście taka nauka kosztuje. Przeciętny koszt godziny pracy takiej osoby to około 50 zł, niemniej w ciągu ostatnich lat koszty te poszły znacząco w górę ze względu na rosnący popyt. A także coraz większy nacisk, również w życiu zawodowym, na umiejętność posługiwania się komunikatywnie przynajmniej jednym językiem obcym. Szczególnie dotyczy to osób pracujących w międzynarodowych firmach.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl