Volvo jest w stanie stworzyć małego SUV-a XC20


Volvo jest w stanie stworzyć małego SUV-a XC20
2017-05-19
Przedstawiciel Volvo przyznaje, że szwedzka marka może bez problemu stworzyć miejskiego crossovera XC20. To kolejny głos w temacie modeli Volvo segmentu B.


Henrik Green, odpowiedzialny za rozwój w Volvo, powiedział, że dla jego firmy nie byłoby problemem stworzenie modelu XC20. Z jednej strony segment B byłby zupełnie nowym pole rozwoju dla szwedzkiej marki, a z drugiej strony posiadana już technologia czyni ten krok łatwiejszym niż kiedykolwiek wcześniej.

- Platforma CMA może być mniejsza - stwierdził Green. Miał na myśli platformę Compact Modular Architecture, która służy Volvo do stworzenia nowej kompaktowej serii 40, a także modeli Lynk&Co, nowej marki koncernu Geely, do którego należy też Volvo.

Nie byłoby też problemu z wykorzystaniem istaniejących silników, które też zostały przygotowane dla nowej serii 40. SUV-y stają się dla Volvo jednymi z najważniejszych modeli, a segment tych najmniejszych bardzo szybko rośnie w ostatnich latach i to również wśród marek premium. Nic więc dziwnego, że Volvo rozważa taką możliwość.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl