Volvo XC40 zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa


Volvo XC40 zapewni najwyższy poziom bezpieczeństwa
2017-09-11
Samochody Volvo od lat znane są z wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dziś zapewniają go nie tylko wytrzymałe konstrukcje, ale też liczne systemy elektroniczne. Nie inaczej będzie w nowym Volvo XC40.


Systemy bezpieczeństwa oferowane w modelu XC40 obejmą półautonomiczny system wspomagania kierowcy Pilot Assist, najnowszą generację City Safety, system Run-off Road, Cross Traffic z systemem automatycznego hamowania oraz kamerę 360°, która pomaga kierowcom manewrować w ciasnych uliczkach i na parkingach. Te i inne technologie sprawiają, że XC40 jest jednym z najlepiej wyposażonych małych SUV’ów premium.

– Współczesne miejskie życie stanowi duże wyzwanie dla wszystkich użytkowników dróg: kierowców, rowerzystów i pieszych. Volvo XC40 ma za zadanie zmniejszyć, tak zwane obciążenie poznawcze kierowcy. Podczas gdy aktywne systemy bezpieczeństwa będą wspomagały kierowanie pojazdem oraz identyfikowały i eliminowały potencjalne zagrożenia, kierowca będzie mógł w pełni cieszyć się jazdą – powiedziała Malin Ekholm, Vice President Volvo Cars Safety Centre.

Dziśpoprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym opiera się właśnie na rozbodowanych systemach, które pozwalają na uniknięcie wypadku.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl