Widzieć dokładnie wszystko


2015-07-25
Śledzenie przesyłek na każdym etapie realizacji zlecenia ma od zawsze kluczowe znaczenie dla branży transportu i logistyki (T&L).
Pomimo, że to właśnie przedsiębiorstwa z tego sektora były pionierami wykorzystywania rozwiązań mobilnych i technologii monitorowania, to nadal mają one sporo do zrobienia w zakresie uzyskania pełnej przejrzystości łańcucha dostaw. Przykładowo przesyłka zeskanowana przy załadunku po opuszczeniu magazynu „znika” aż do momentu zeskanowania jej w kolejnym punkcie podróży.

Jak zauważa Daniel Dombach, dyrektor ds. rozwiązań przemysłowych w firmie Zebra, Internet Rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) umożliwia firmom śledzenie wszystkich przesyłek. Ekspert zaznacza również, że 98 proc. specjalistów z branży transportu i usług kurierskich uważa Internet Rzeczy za najbardziej strategiczną inicjatywę technologiczną, jaką podejmą w tej dekadzie. Dombach wymienia także pięć kroków umożliwiających wykorzystanie IoT do zmiany sposobu prowadzenia działalności oraz osiągnięcie korzyści, które niesie za sobą proces nazywany przez wielu obserwatorów „trzecią rewolucją przemysłową.

Internet Rzeczy

Wśród całej gamy technologii składających się na Internet Rzeczy, trzy z nich się wyróżniają.

Łączność bezprzewodowa: Sieci komórkowe, Wi-Fi i Bluetooth płynnie łączą się ze sobą w celu zapewnienia łączności między systemami korporacyjnymi i urządzeniami typu smart używanymi w terenie: czytnikami RFID, skanerami oraz mobilnymi komputerami. W niektórych przypadkach już teraz – tam, gdzie zapewniony jest stały zasięg sieci telefonii komórkowej – możliwe jest śledzenie przesyłek przez cały czas realizacji zlecenia. Wielu operatorów logistycznych zajmujących się spedycją lotniczą planuje instalacje sieci Wi-Fi, tak aby przesyłki dostarczane drogą lotniczą mogły być również śledzone cały czas.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/rfid/widziec_dokladnie_wszystko.html

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl