Wpływ oprogramowania ERP na zyskowność firmy


Wpływ oprogramowania ERP na zyskowność firmy
2017-08-21
Przedsiębiorcy coraz częściej inwestują w nowe technologie wspomagające zarządzanie biznesem. Jak wynika z danych GUS z 2016 roku, przez ostatnie lata wskaźniki cyfryzacji polskich przedsiębiorstw znacznie wzrosły. W 2010 roku z rozwiązań typu ERP korzystało 57,9% dużych i 22% średnich firm, a w 2015 już 84% firm zatrudniających powyżej 250 pracowników miało wdrożony system ERP.

Wdrożenie systemu wspomagającego funkcjonowanie firmy nie zawsze jednak wiąże się z sukcesem i to także potwierdzają statystyki. Według badania przeprowadzonego przez znaną firmę badawczą Software Advice (Gartner) wynika, że aż 54% firm chce wymienić swój system ERP na inny. Dlaczego? Powodów jest wiele, ale wszystkie sprowadzają się do jednego zasadniczego – braku widocznych korzyści z wdrożenia. Aby nie popełnić tego błędu, każdy przedsiębiorca przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego rozwiązania powinien zadać sobie jedno pytanie: Jaki system ERP przyniesie realny zysk dla mojej organizacji? Wyjaśnijmy to na przykładach funkcjonalności jakie powinien zawierać system ERP dla firm działających w sektorach: Handel i Dystrybucja oraz Usługi.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/erp/wplyw_oprogramowania_erp_na_zyskownosc_firmy.html


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl