Wybieramy dziecięce obuwie


2018-03-13
Część mam jest zdania, że rozsądnie jest sprawić dziecku obuwie, zanim zacznie w nich tak naprawdę „biegać”, pozostali jednak wcale się z tym nie zgadzają – wolą raczej założyć swoim dzieciom ciepłe skarpetki, by na buciki zaczekać do momentu postawienia pierwszych kroków. Kto tak naprawdę ma rację?

Jeżeli nie chcesz spieszyć się z zakupem pierwszych bucików, możesz zainwestować w szczególnie przyjemne i bezpieczne, bardzo popularne wśród mam buto-skarpetki. Przeciwpoślizgowa guma oraz wysoki komfort używania sprawiają, iż podobne artykuły są ostatnio wybierane coraz częściej niż normalne buciki dla niemowlaka.

Jeżeli zadecydujesz o zakupie pierwszych bucików, koniecznie dobierz takie, w których stopa maleństwa będzie swobodna, a zarazem bezpieczna. Napiętek musi być miękki, żeby w żaden sposób nie uniemożliwiał ruchów stopki. Cholewka niska, z tego samego powodu. Tak naprawdę bezpieczeństwo butów dla niemowlaka kryje się w całkiem innym miejscu buta – w jego podeszwie. Musi na pewno być dość twarda na śródstopiu, nie może tam „łamać się”, na dodatek w przedniej części musi być znacznie bardziej giętka. A wszystko po to, aby uczynić nieco łatwiejszym stawianie kroków oraz ruszanie stopką wewnątrz bucika. Szczególnie istotne jest dodatkowo, by podeszwa zawsze rozszerzała się ku palcom.

Bucików dla niemowlaka nie kupuj na patyczek – to wcale nie działa i wiąże się ze sporym ryzykiem. Warto udać się do sklepu z maluchem, i od razu sprawdzić bucik na stopie. Buciki niemowlęce nie mogą być zbyt małe, ani zbyt duże, jednak istotne jest, by w każdym przypadku zachować od 5 do 7 milimetrów wolnej przestrzeni w paluszkach. Czubek buta musi być wystarczająco obszerny i zaokrąglony, aby zapobiec ograniczaniu ruchów stopy.

Każda mama musi sama dokonać wyboru. Nie istnieje odpowiedź na pytanie, w którym konkretnym momencie sprawić buciki dziecku, jakkolwiek powinno się jak najdłużej dać mu możliwość cieszyć się wolnością. Stopa odpoczywa, mięśnie prawidłowo się kształtują i nie powstają wady postawy.Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl