Wykrywanie nadużyć w dobie big data


Wykrywanie nadużyć w dobie big data
2016-12-14
Firmy i instytucje potrzebują zaawansowanych narzędzi analitycznych do skutecznej walki z nadużyciami w dobie big data. W skali globalnej koszty oszustw i nadużyć wynoszą około 3,7 biliona dolarów rocznie, a skala i różnorodność działań przestępczych rośnie w bardzo szybkim tempie.
Każda firma i instytucja jest dziś narażona na nadużycia, choć wiele z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, iż znajdują się na celowniku oszustów. Wraz z rozwojem technologicznym oraz uruchamianiem nowych kanałów dystrybucji produktów i usług organizacje są narażone na nowe, dotąd nieznane typy fraudów, które trudno wykryć i jeszcze trudniej im zapobiec. Związane z tym straty często wykraczają poza wymiar finansowy. Zagrożona jest także reputacja marek kojarzonych z nadużyciami i oszustwami, skandalami korupcyjnymi, kontaktami z grupami przestępczymi lub wyciekiem danych stwarzającymi ryzyko dla klientów.

W skali globalnej koszty oszustw i nadużyć wynoszą około 3,7 biliona USD rocznie. Badania przeprowadzone przez Association of Certified Fraud Examiners pokazują, że typowa organizacja traci 5% swoich dochodów z powodu fraudów, natomiast średnia wysokość ponoszonych strat w firmach i instytucjach, które nie stosują mechanizmów zapobiegania oszustwom i nadużyciom jest aż dwukrotnie wyższa. Badanie prezentuje szczegółową analizę nadużyć pracowniczych, które stają się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Analiza objęła 2410 przypadków nadużyć wewnętrznych w 114 krajach, które spowodowały łączne straty przekraczające 6,3 miliarda USD. Średnia wysokość straty spowodowanej jednym przypadkiem nadużycia to 150 tysięcy USD, a w ponad 23% przypadków strata wyniosła ponad 1 milion USD.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/business_intelligence/wykrywanie_naduzyc_w_dobie_big_data.html

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl