X Jubileuszowy Raciborski Piknik Modelarski na wałach Odry


X Jubileuszowy Raciborski Piknik Modelarski na wałach Odry
2017-09-06
W niedzielę, 10 września Racibórz ponownie stanie się mekką modelarzy pasjonatów, którzy przybędą z całej Polski i Czech, aby wspólnie dzielić się swoim hobby i doświadczeniem na X Jubileuszowym Pikniku Modelarskim na wałach Odry przy kanale Ulga.

Pokazy spadochroniarzy, prezentacja niezwykłych latających modeli i wielka bita powietrzna. W niedzielę, 10 września Racibórz ponownie stanie się mekką modelarzy pasjonatów, którzy przybędą z całej Polski i Czech, aby wspólnie dzielić się swoim hobby i doświadczeniem na X Jubileuszowym Pikniku Modelarskim na wałach Odry przy kanale Ulga. Dodatkowo nad miastem poszybuje samolot ciągnący za sobą wielki baner przypominający o 800-leciu Raciborza.


Lotnictwo to ich pasja od najmłodszych lat,więc postanowili założyć Stowarzyszenie Skrzydlaty Racibórz. Mimo że w mieście nie ma lotniska, ani nawet aeroklubu, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i 10 lat temu pokazać szerszej publiczności swoją pasję. Piknik przyjął się w 100 procentach, a z edycji na edycję cieszył się coraz większym zainteresowaniem. Do Raciborza zaczęli zjeżdżać hobbyści- modelarze z całej Polski a nawet sąsiednich Czech. 

W tym roku, dokładnie 10 września odbędzie się 10. już edycja pikniku modelarskiego. Niezmiennie w tym samym miejscu, czyli przy kanale Ulga w dzielnicy Obora, tyle że z jeszcze większą dawką atrakcji. - W tym roku mamy co najmniej dwa powody do świętowania. Po pierwsze, to już 10. edycja pikniku, po drugie nasze miasto obchodzi zacny jubileusz 800-lecie nadania praw miejskich. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby tegoroczny program pikniku był wyjątkowy – zapowiada Maciej Musioł, przedstawiciel raciborskiego stowarzyszenia Skrzydlaty Racibórz. 

W programie m.in. spotkanie modelarzy z Polski i Czech, którzy zaprezentują szerokiej publiczności swoje starannie przygotowane dzieła. Będzie można podziwiać różne modele szybowców z napędem silnikowym i elektrycznym, ponadto helikoptery, samoloty akrobacyjne, jak i wspaniałe repliki z I i II wojny światowej. Pokazy uświetnią skoki spadochroniarzy oraz bardzo widowiskowa bitwa powietrzna. Odbędą się również wyścigi dronów. Dodatkowo na raciborskim niebie unosić się będzie samolot z przypiętym banerem, przypominającym mieszkańcom, że ich miasto obchodzi zacny jubileusz. 

Poprzednie edycje pokazały, że piknik modelarski, to nie tylko gratka dla miłośników lotnictwa, ale wspaniały pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną i najbliższymi. Oprócz prezentacji makiet, replik z czasów wojen, dużego i małego lotnictwa oraz pokazów, imprezie potowarzyszy akcent charytatywny. Odbędzie się zbiórka na rzecz niepełnosprawnego Łukasza Kądziołki, którego pojazd, który dawał mu możliwość samodzielnego poruszania się spłoną w czerwcu br. Taki pakiet atrakcji z pewnością przyciągnie wielu widzów podniebnego show. 
Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl