Załadunek samochodów ciężarowych


Załadunek samochodów ciężarowych
2017-03-30
Wózki widłowe są podstawowym elementem wyposażania każdego magazynu, hurtowni oraz hali produkcyjnej. Ich wykorzystanie znacznie usprawnia pracę, podnosi jej efektywność oraz wydajność. Wózki widłowe mają zastosowanie przy pracach załadowczo-wyładowczych, jak np. załadunek samochodów ciężarowych.

W tym celu często wykorzystuje się wózki widłowe podnośnikowe oraz niskiego unoszenia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:



Wózki widłowe unoszące w załadunku samochodów ciężarowych

Wózki widłowe umożliwiają szybki załadunek samochodów ciężarowych z zachowaniem bezpieczeństwa oraz wysokiej wydajności przeładunkowej. Praktycznym i komfortowym rozwiązaniem dla prac załadowczych jest zastosowanie wózków niskiego unoszenia. Wózek unoszący przeznaczony jest do transportowania różnych rodzajów ładunków na krótkich dystansach. Zapewnia precyzyjne manewrowanie w każdym pomieszczeniu, nawet takim o ograniczonej przestrzeni. Wózki unoszące prowadzone ręcznie przeznaczone są do wykorzystania przede wszystkim w supermarketach, placówkach dyskontowych oraz sieciach sklepów. Doskonale sprawdzą się przy kompletacji zamówień i uzupełnianiu regałów, jak również w załadunku oraz rozładunku samochodów ciężarowych. Wzbogacane są w różne praktyczne funkcje, np. schowki, które umożliwiają przechowywanie dokumentów niezbędnych przy pracy. Wózki unoszące prowadzone ręcznie mogą być wyposażone w niską, stojącą platformę dla operatora. Innym praktycznym elementem są osłony boczne, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo użytkownika wózka widłowego.



Wózki podnośnikowe, czyli sprawna i efektywna praca

Racjonalny załadunek i rozładunek samochodów ciężarowych zapewniają wózki podnośnikowe prowadzone ręcznie. Umożliwiają one optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej dzięki dużemu udźwigowi. Ich zastosowanie pozwala na szybką i wydajną pracę, co związane jest z ich kompaktowymi wymiarami. Ważnym elementem ręcznych wózków podnośnikowych jest system amortyzacji chroniący transportowane towary, gdyż umożliwia płynne i powolne opuszczanie ładunku. Znaczną oszczędnością czasu załadunku i rozładunku dostawczych samochodów ciężarowych jest zastosowanie wózków podnośnikowych dwupoziomowych, które pozwalają na przewożenie dwóch palet jednocześnie. Istotnymi zaletami tego rodzaju wózków widłowych jest wysoka zdolność przeładunkowa niewykluczająca kompaktowej konstrukcji urządzenia, sprawne przemieszczanie się w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni oraz amortyzowana platforma operatora.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

infomoto

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl