Zlewy narożne - plusy i minusy


Zlewy narożne - plusy i minusy
2016-03-27
O ile nasza kuchnia nie jest prostokątna albo nie wykorzystuje zaledwie jednej ściany – na pewno spotkamy się z problemem narożnika. Jak go efektywnie wykorzystać? Jednym z pomysłów jest zamontowanie zlewu narożnego, co ma zarówno swoje plusy, jak i minusy.
Zlewy narożne istnieją w różnych kombinacjach – zarówno 1-komorowych, jak i 1,5-komorowych, często także z ociekaczem. Mamy także do wyboru ogrom dostępnych kolorów i technik montażu. O czym powinniśmy być świadomi, decydując się na zlew narożny?

Piękne wykorzystanie przestrzeni
Zlewy narożne na pewno wyglądają atrakcyjnie – stanowią przecież idealne uzupełnienie niezagospodarowanego kątu. Dzięki zamontowaniu zlewu narożnego, mamy wyraźne bardziej dopasowaną kuchnię, wszystko potęguje wrażenie wielowymiarowości. Niezależnie od tego, na jaki typ zlewu się zdecydujemy – zlew retro czy ekskluzywny granit – efekt zawsze będzie zadowalający.
Trzeba brać pod uwagę fakt, że narożnik sam w sobie jest tą częścią blatu, którego normalnie i tak byśmy nie wykorzystali; zamontowanie tam zlewu pozwoli nam na zaoszczędzeniu „normalnej” powierzchni roboczej. Ma to znaczenie szczególnie w mniejszych kuchniach, a już w szczególności w kuchniach, które mają w sobie więcej niż jeden narożnik do zagospodarowania. 
Zlew narożnikowy może być naturalnie większy gabarytowo, i wcale nie będzie to ujmowało jego zgrabności – to wszystko właśnie dzięki efektowi kąta. 

Ostrożnie z miejscem
Decydując się na zlew narożny, warto wziąć pod uwagę nie tylko dużą przestrzeń roboczą na blacie, ale także ograniczone miejsce w szafce. Zazwyczaj szafki narożne są tymi z największą powierzchnią, musimy więc liczyć się z tym, że nie zagospodarujemy ich w pełni, jeśli część wnętrza będzie zajmował zlew.
Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę przestrzeń przed zlewem – stojąc w rogu, uniemożliwiamy skorzystanie z niemal wszystkich półek dookoła nas. Ma to znaczenie także wtedy, gdy korzystamy ze zlewu – zlewozmywak jest nieco oddalony od krawędzi, co może powodować u niektórych bóle pleców. 
Zlewozmywaki narożne nie są rozwiązaniem standardowym, więc mogą wpłynąć na powiększenie budżetu na meble, a co za tym idzie: większych wydatków podczas remontu.
 
Zlew narożny – warto czy nie warto?
Jeśli zdecydujemy się na taki zlew, trzeba pamiętać o skoordynowaniu wymiaru szafki z wymiarem zlewu. Dobrze jest posiadać także pojemnik na przyrządy do mycia – zlew narożny szczególnie powinien zostać utrzymywany w czystości; to samo tyczy się odpowiedniego zalaminowania przestrzeni. 
Zlewozmywak narożny jest przeznaczony głównie dla osób, które cenią sobie funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie mają wnętrze, które umożliwia na zastosowanie tego typu rozwiązania; o ile dobrze dobierzemy kształt i kolor, całość będzie z pewnością stanowić idealne połączenie.
 
fot. winwal.pl 

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Milena Bros

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl