1.URODZINY FABRYKI NORBLINA - ŚWIĘTUJ Z NAMI


2022-09-22
1.URODZINY FABRYKI NORBLINA - ŚWIĘTUJ Z NAMI

Minął już rok od otwarcia wielofunkcyjnego kompleksu na warszawskiej Woli. Fabryka Norblina rozpoczęła działalność we wrześniu 2021 roku po trwającej niemal 4 lata budowie oraz pracach rewitalizacyjnych i konserwatorskich. W związku z pierwszymi urodzinami Fabryka Norblina zaprasza do wspólnego świętowania i zachęca bezpłatnymi atrakcjami dla najmłodszych i tych nieco starszych gości. Animacje dla dzieci, zwiedzanie Muzeum Fabryki Norblina, rodzinna gra miejska, koncerty - to tylko część przygotowanych niespodzianek. Celebracja rusza już 24 września i potrwa przez cztery kolejne soboty aż do 15 października.

 

Urodzinowe świętowanie rozpocznie się w sobotę, 24 września, a żeby mieć formę na celebrację Fabryka Norblina proponuje jogę dla rozruszania. O godzinie 10:00 w pięknych zabytkowych wnętrzach dawnej Namiarowni w budynku Plater praktykę Vinyasa Slow prowadzi Dorota Ejsmont. Zajęcia są otwarte. 

Następnie od godziny 12:00 atrakcjami dla najmłodszych gości Fabryki Norblina, które w cztery kolejne soboty przygotowuje Smart Kids Planet. W budynku Plater na poziomie -1 przed docelowym lokalem centrum mądrej rozrywki na dzieci będą czekali animatorzy z angażującymi zabawami, podczas których będzie można puścić wodze fantazji i przygotować samodzielnie slime, eko-torby, musujące kule do kąpieli, a także wziąć udział w grach i zabawach sportowych oraz tanecznych. Chętni będą mogli zamienić się w księżniczkę, pirata lub ulubione zwierzę dzięki kilku pociągnięciom pędzla. O 13:00 odbędzie się wybuchowy pokaz naukowy - o nudzie nie ma mowy!

Osoby zainteresowane poznaniem historii miejsca wspólnie z Muzeum Fabryki Norblina zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie animacyjne. Wycieczkę poprowadzi aktor przebrany w strój 
z epoki odgrywający rolę jednego z dawnych właścicieli zakładów przy ulicy Żelaznej - Ludwika Norblina lub Teodora Wernera. Oprowadzanie zawiera w sobie informacje zawarte we wszystkich czterech ścieżkach muzealnych i wprowadzi widzów w podstawy wiedzy na temat budynków i architektury fabrycznej, maszyn, które działały w zakładach, wyrobów przez nie wytwarzanych oraz ludzi, którzy stworzyli to prężnie działające imperium metalurgiczne. Bezpłatne zwiedzanie będzie możliwe w cztery kolejne, urodzinowe soboty o godzinie 14.30 po wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca poprzez formularz dostępny na stronie Muzeum Fabryki Norblina:

https://fabrykanorblina.pl/muzeum-fabryki-norblina/#rezerwacja

 

Z myślą o miłośnikach zagadek Fabryka Norblina przygotowała specjalną urodzinową grę miejską, która pozwoli poznać kompleks oraz jego historię. Chętni będą mogli pobrać karty do gry razem z mapką centrum w punkcie Bilety / Info znajdującym się w uliczce Ludwika Norblina lub wziąć udział w grze online w specjalnej zakładce na stronie internetowej kompleksu. Do rozwiązania zostało przygotowanych 15 łamigłówek.

W każdą urodzinową sobotę od godziny 18:00 rozpocznie się pokaz nowoczesnego cyrku, na który zapraszają Kolektyw INC oraz Fundacja Fabryki Norblina. Spektakl wprowadzi gości w trans fabrycznego życia, w takt pokazów manipulacji rekwizytami, żonglerki i akrobatyki, która będzie opowiadała historię Fabryki Norblina oraz jej założycieli. Nowoczesny cyrk cechuje się syntezą sztuk typowych dla tradycyjnego cyrku z tańcem, elementami teatru i teatru improwizacji, muzyką, sztukami wizualnymi, a nawet nowymi technologiami. Spektakle nowo cyrkowe starają się opowiadać emocje i historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji.

W sobotnie wieczory, Fabryka Norblina zaprasza na wyjątkowe koncerty. Już 24 września o godzinie 20:00 wystąpią Arek Kłusowski oraz Natalia Zastępa. Specjalnie na tę okazję powstał zespół pod kierownictwem Tomka Mądzielewskiego złożony z artystów, którzy na co dzień tworzą muzyczną scenę w Fabryce Norblina. To właśnie oni staną na scenie wspólnie z zaproszonymi gwiazdami i zagrają ich autorskie kompozycje. To będzie niepowtarzalne wydarzenie - dostępne jedynie w Fabryce Norblina z okazji pierwszych urodzin kompleksu. Wśród kolejnych gwiazd, które zawitają na urodzinowej scenie znajdą się Marika, Ania Szarmach i Envee (1 października), Wojtek Pilichowski i Jericho Brass Collective (8 października) oraz Nick Sinclair i gość specjalny Sound'n'Grace (15 października). Koncerty będą odbywały się na sali Gimlet w Food Town, a po nich scenę będą przejmować DJ'e, którzy zadbają o dobrą zabawę: Honotu, DJ Gris, DJ Praktyczna Pani oraz DJ Nelov.

Ponadto, w świętowanie urodzin Fabryki Norblina włączą się jej najemcy. Salony, sklepy i restauracje dostępne w kompleksie przygotowały specjalne zniżki na swoje produkty, usługi, potrawy i drinki. Szczegółowy harmonogram urodzin oraz lista urodzinowych niespodzianek od najemców znajduje się na stronie: https://fabrykanorblina.pl/pierwsze-urodziny/   

Ale to jeszcze nie wszystkie atrakcje - kolejne weekendy w Fabryce Norblina także będą urodzinowe. Od 21 do 23 października swoje pierwsze urodziny będzie obchodził Food Town w Fabryce Norblina, który także przygotował wiele niespodzianek. Z kolei w ostatnią sobotę października, 29 października, świętował będzie Piano Bar klub muzyczny i coctail bar, który znajduje się w jednym z najstarszych budynków Fabryki Norblina pamiętającym czasy Franciszka Ryxa - kamerdynera ostatniego króla Polski Stanisława Augusta.


Fabryka Norblina to wielofunkcyjny kompleks w sercu warszawskiej Woli. Po wieloletnim procesie rewitalizacji dawnych zakładów Norblin, Bracia Buch i T. Werner przeprowadzonej przez Grupę Capital Parkponownie otworzył się na miasto zachwycając historyczną zabudową, w którą wkomponowana została nowoczesna architektura. Dla gości Fabryki Norblina dostępne są koncepty kulturalne, rozrywkowe i gastronomiczne, w tym m.in.: autorskie, butikowe kino KinoGram, ekologiczny targ - BioBazar, największa w stolicy strefa gastronomiczna - Food Town, Piano Bar z muzyką na żywo, Muzeum Fabryki Norblina, galerię Art Box Experience, Apple Muzeum Polska oraz restauracje (Soul on the Grill, Bocca, Paradiso, Blue Cactus), sklepy, lokale usługowe oraz strefa zdrowia i urody. W kompleksie funkcjonują już salony jubilerskie Yes oraz W.Kruk, drogeria L'Erbolario z włoskimi kosmetykami, Super-Pharm, Medicover Stomatologia oraz Medicover Optyk, salony optyczne Paris Optique, Sirene Eyewear, Orangetheory Fitness, showroom Stephanie Home & Decoration. Działalność rozpoczął także oddział PKO Banku Polskiego, Lifestyle Designers Boutique oferujący artykuły piśmiennicze oraz akcesoria biznesowe, sklep duńskiej marki audio Bang & Olufsen, kwiaciarnia Buqiet, salon Barber Garage, samoobsługowa Żabka Nano, salon Lantre ze sprzętem marki Apple, lodziarnia Good Lood i salon M&P alkohole posiadający bogaty wybór trunków. 


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Informacje prasowe _ redakcja

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl