10 nowych umów najmu na działce po byłej FSO w Warszawie


10 nowych umów najmu na działce po byłej FSO w Warszawie
2024-02-28
OKAM zawarł umowy aż z 10 najemcami, którzy zajmą przestrzeń na 62-hektarowej działce dewelopera znajdującej się przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Kontrakty dotyczą najmu przestrzeni - biurowej, magazynowej oraz placów - obejmującej łącznie ok. 13.200 mkw.
Partnerskie firmy OKAM działają w branży magazynowej, usługowej, transportowej i edukacyjnej. Na przestrzeni ok. 25 lat na terenie należącym do OKAM na warszawskiej Pradze Północ powstanie wielofunkcyjna inwestycja F.S.O. PARK. 

Odnawiamy umowy najmu z dotychczasowymi najemcami oraz zawieramy nowe kontrakty. Nie musimy przekonywać partnerów do zalet naszej oferty – lokalizacja, elastyczność we współpracy czy wreszcie zróżnicowanie powierzchni – to te atuty przemawiają do kolejnych firm i organizacji, dołączających do grona naszych partnerów. Pomimo docelowych planów na następne ćwierćwiecze, wieloetapowość projektu F.S.O. PARK pozwoli tym podmiotom działać na naszym terenie przez kolejne lata na atrakcyjnych warunkach - zaznacza Arie Koren, CEO OKAM City. 

Przy ul. Jagiellońskiej 88 działalność prowadzi obecnie ponad 150 firm i organizacji o różnym profilu, w tym szkoły i uczelnie wyższe - np. Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie, NGO - Fundacja Habitat for Humanity Poland, jednostki publiczne jak warszawska Izba Administracji Skarbowej, a także firmy komercyjne w tym: FineTech Construction, LOCONI Intermodal, Nesting Polska. Regularnie z oferty placów czy dostępnych zabudowanych przestrzeni korzystają, ponadto liczne podmioty, pod organizację rozmaitych wydarzeń, w tym także sesji zdjęciowych czy filmowych. W bramie głównej terenu należącego do OKAM działa również EkoCentrum ‘Punkt Zwrotny’, w ramach którego młodzież w sposób interaktywny poszerza swoją wiedzę na temat cyrkularności i zrównoważonego rozwoju w branży modowej. ‘Punkt Zwrotny’ cieszy się dużym zainteresowaniem, czego potwierdzeniem jest ponad 5.000 odwiedzających, którzy spędzili tu czas od otwarcia na jesieni ubiegłego roku. W ostatnim czasie ‘Punkt Zwrotny” nominowany został również w plebiscycie Warszawiaki 2023 w kategorii: Inicjatywa Roku. Jeszcze w tym roku, w budynku dawnej Lakierni, uruchomiona zostanie z kolei ekspozycja ‘Wystawa w fabryce’ z zabytkowymi pojazdami, w tym modelami wyprodukowanymi w byłej Fabryce Samochodów Osobowych.  

Poza elastycznością umów i zróżnicowaniem powierzchni do zalet działki OKAM przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie należy także lokalizacja - dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacyjnej, w tym bliskość trasy S8, nieodlegle przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe a w przyszłości również stacja metro. Teren, jako jedyny tego typu w stolicy, posiada dodatkowo własną bocznicę kolejową. Jego przestronność daje do dyspozycji najemców nieograniczoną liczbę miejsc parkingowych. 

OKAM zakupił 62 ha teren po byłej FSO w 2021 r., zaś w 2023 r. ogłosił koncepcję Master Planu dla tej nieruchomości. Koncepcja architektoniczna zakłada powstanie na przestrzeni ok. 25 lat inwestycji F.S.O. PARK - wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości. Dostępne będą tutaj nie tylko mieszkania, ale także obiekty biurowe, edukacyjne, handlowe czy kulturowe, wsparte nowoczesnymi i prośrodowiskowymi rozwiązaniami. Projekt obejmie również 10 ha centralny park (docelowo 20 ha zieleni w całej inwestycji). I etap inwestycji przewiduje powstanie ok. 2.000 mieszkań dla ponad 4.600 osób, lokale handlowo-usługowe, szkoły podstawowej dla ponad 650 uczniów oraz fragmentu parku. 

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sylwia Majcher

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl