40 tys. zł oszczędności dla mieszkańców ekologicznej Panoramiqi w Poznaniu!


40 tys. zł oszczędności dla mieszkańców ekologicznej Panoramiqi w Poznaniu!
2023-03-14
Prace budowlane w poznańskim projekcie Panoramiqa realizowanym przez belgijskiego dewelopera, BPI Real Estate Poland, postępują zgodnie z harmonogramem. Budowa wyszła już z ziemi i aktualnie realizowane są roboty konstrukcyjne związane z budową kondygnacji naziemnych.

Panoramiqę tworzą dwa budynki o wysokości od 7 do 17 pięter. Na dachu wyższego budynku znajdzie się, taras z bajecznym widokiem widokiem na Poznań dostępny wyłącznie dla mieszkańców. W inwestycji znajdą się łącznie 272 funkcjonalne mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 26 do 82 mkw., każde z dostępną z pokoju dziennego loggią. Budynki tworzą razem wewnętrzny dziedziniec, na którym zaplanowano elementy małej architektury, zieleń i plac zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie podziemna hala garażowa, oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów, natomiast na parterze budynku znajdzie się lokal usługowy.

-  Panoramiqa cieszy się dużym zainteresowaniem klientów przede wszystkim z uwagi na przewidziane w inwestycji liczne rozwiązania ekologiczne. Są to m.in. białe pokrycie dachu zmniejszające efekt nagrzewania budynku w okresie letnim, panele fotowoltaiczne, czy zbiornik retencyjny na wodę opadową. Wg naszych wyliczeń, na dziś wprowadzone rozwiązania przyniosą ok. 40 tys. zł* rocznie oszczędności wynikających z niższych kosztów utrzymania części wspólnych budynku. Zastosowane przez nas rozwiązania ekologiczne mogą także pomóc klientom w otrzymaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach w części banków. - powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio dewelopera. Zastosowane w projekcie Panoramiqa rozwiązania wymierne przełożą się na obniżenie kosztów utrzymania części wspólnych budynku. Energia elektryczna uzyskana z paneli fotowoltaicznych pozwoli zasilić instalacje oświetleniowe części wspólnych oraz dźwigi windowe. Zamontowane na dachach budynków panele wyprodukują ok. 46 MWh rocznie, co oznacza oszczędności w wysokości ok. 40 tys. zł* rocznie biorąc pod uwagę obecne ceny prądu. Zamontowany w inwestycji zbiornik retencyjny o pojemności 56 m3 na deszczówkę wykorzystywaną do polewania, pozwoli zmniejszyć zużycie wody użytkowej i przez to opłaty za nią. Przy założeniu, że napełni się on 6 razy w ciągu sezonu wegetacyjnego posadzonych wokół budynku roślin, przełoży się to na oszczędności w zakupie wody na poziomie 1,7 tys. zł* rocznie (w przypadku, gdyby naliczona została także opłata za odprowadzenie ścieków, to koszt dodatkowy będzie mniejszy o 2,5 tys. zł* rocznie).

Wszystkie inwestycje belgijskiego dewelopera BPI Real Estate Poland wyróżnia wysoki standard realizacji. - Nasi klienci podkreślają, że poza lokalizacją i ceną, wysoka jakość inwestycji, jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie mieszkania w naszym projekcie Panoramiqa. Standard realizacji jest tym elementem, który wpływa na jakość życia mieszkańców, zainteresowanie potencjalnych najemców oraz wzrost wartości nieruchomości w czasie. Duże grono kupujących podkreśla fakt zakupu nieruchomości od pewnego partnera o ugruntowanej pozycji na rynku i doświadczeniu w realizacji cenionej na rynku klasy projektów - dodaje Wojciech Smolak.

Budowa inwestycji przebiega zgodnie z planem i jest już widoczna z poziomu ulicy. Obecnie znajduje się na etapie realizacji robót murarskich oraz instalacyjnych w garażu. W części naziemnej wykonywane są obecnie ściany konstrukcyjne 4 kondygnacji, roboty związane z wykonaniem stropu nad kondygnacją 3 oraz w najwyższym budynku wykonywane są roboty zbrojeniowe i betoniarskie ścian żelbetowych 2 kondygnacji. Zakończenie budowy planowane jest na wrzesień 2024 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.

Ceny mieszkań w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Panoramiqa wynoszą średnio
10 450 PLN/ mkw.

*obliczenia w oparciu o ceny prądu i wody z lutego 2023 r.

Więcej informacji nt. inwestycji na stronie: https://panoramiqa.pl/

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.

BPI Real Estate powstało ponad 30 [ teraz jest 33]  lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach - w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły - w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym,  dobrą  architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.

Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.

O BPI Real Estate Poland

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła łącznie 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo w ramach joint venture z Revive Poland, BPI Real Estate Poland realizuje w Poznaniu wieloetapową inwestycję typu mixed-use pod nazwą Cavallia.

Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie:

www.bpi-realestate.pl


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl