5 NAJLEPSZYCH ZABAW PODCZAS PODRÓŻY NA FERIE


2023-01-11
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, co oznacza wiele długich godzin spędzonych w podróży. Po pewnym czasie każdemu dziecku zaczyna się nudzić czy to w samochodzie, czy pociągu, a rodzice by zyskać na czasie, wręczają pociechom telefon czy tablet.

Choć jest to najprostszy sposób na zabawienie dziecka, to jednak nie najlepszy. Lepszym rozwiązaniem, które pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka, będzie gra edukacyjna, czy książka.

Wielu rodziców kojarzy podróże z dzieckiem ze stresem, wiecznymi awanturami i ciągłymi przystankami. Jednak gdy zapewnimy im odpowiednią rozrywkę, która w dodatku zajmie pociechę na bardzo długo, to cała wyprawa może minąć nam w miłej atmosferze, pełnej zabawy. Warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przedmiotów, jak książeczki, kartki i kredki, ulubione przytulanki oraz zabawki, które umilą podróż. W ciągu tygodnia wielu rodziców nie ma dużo czasu na zabawę z dziećmi, a wyprawa na ferie, czy inny urlop może być świetną okazją do odbudowania więzi i spędzenia miło tych kilku godzin w samochodzie, czy innym środku lokomocji.

1.      1. Czytanie książek

Już od najmłodszych lat powinniśmy nauczyć dzieci miłości do książek. Wspólne czytanie buduje więź dziecka z rodzicem, rozwija wyobraźnię, czy poszerza jego słownictwo. Dodatkowo uczy wyrażać myśli i rozumieć sposoby mówienia innych ludzi. Na ferie warto zabrać kilka ulubionych lub nowych książeczek, których dziecko jeszcze nie zna i wspólnie poznawać historie bohaterów.

2.      2. Tablet edukacyjny Wiejska Sielanka

Skoro wybieramy się w podróż, to warto zabrać ze sobą tablet Wiejską sielankę marki Dumel Discovery. Dzięki niemu dziecko pozna nazwy oraz odgłosy zwierząt, a także ciekawostki na ich temat. Dodatkowo będzie mogło zabawić się w quiz. Jego zaletą jest pobudzenie wyobraźni małego podróżnika, a także poznanie zależności przyczynowo-skutkowych. Nasze dziecko będzie mogło ćwiczyć pamięć, koncentrację, zabawa pomoże również w nauce logicznego myślenia.

3.      3. Rysowanie

Każde dziecko uwielbia rysować. Wystarczy wziąć ze sobą kilka kartek i kolorowe kredki oraz podkładkę na kolana i popuścić wodze wyobraźni zadając dziecku temat do narysowania. Może to być jak wyobraża sobie Waszą podróż, miejsce do którego jedziecie, co chciałby tam robić, czy Wasz dom, który opuściliście. Pomysłów na rysunki jest bez liku.

4.      4. Edukacyjny quiz

Przenośna konsola marki Dumel Discovery to idealna zabawa dla dzieci lubiących zgadywanki. Wyposażona jest w 30 dwustronnych kart z pytaniami, które jednocześnie uczą i bawią. Ta zabawa pomoże wyćwiczyć koncentrację, pamięć, a w dodatku dzięki tak wielu różnym kartom zajmie dziecko na bardzo długo.

5.      5. Słuchanie piosenek czy audiobooków

Muzyka pozytywnie wpływa na rozwój małego mózgu, dlatego już od najmłodszych lat warto puszczać piosenki i wspólnie muzykować z dziećmi. Dodatkowo kształtuje pamięć aktywną, podzielność uwagi, kompetencje poznawcze, a także twórczą wyobraźnię. Wspólne słuchanie piosenek, czy audiobooków, a także śpiewanie może umilić podróż, a także wpłynąć na senność dziecka, dzięki czemu rodzic będzie miał chwilę oddechu.

Dumel – dystrybutor edukacyjnych i bezpiecznych zabawek dla dzieci. Zabawki tworzone z myślą o dzieciach, które są największym skarbem świata.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl