ACARTUS SA podsumowuje finansowo 2020 rok


ACARTUS SA podsumowuje finansowo 2020 rok
2021-06-01
W naznaczonym pandemią 2020 r. Grupa Kapitałowa ACARTUS, którą tworzą biura rachunkowe w Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu i Gdyni, uzyskała ponad 3,8 mln zł przychodów ze sprzedaży. To mniej o 14,6 proc. w porównaniu do 2019 r. Poprawiły się wskaźniki rentowności i płynności finansowej spółki.

 

Grupa Kapitałowa ACARTUS SA opublikowała skonsolidowany raport za 2020 r.

Przychody ze sprzedaży w Grupie Kapitałowej ACARTUS wyniosły w 2019 r. ponad 4,5 mln zł, a zyski ze sprzedaży były na poziomie 316 tys. zł. W 2020 r. przychody ACARTUS SA wyniosły ponad 3,8 mln zł, a zyski ze sprzedaży przekroczyły 125 tys. zł. Pomimo spadku obrotów i zysków, spółka poprawiła wskaźniki rentowności (za 2020 r. na poziomie 7,08 proc.) i płynności finansowej. Największym kosztem pozostają koszty pracy, które stanowią ok. 70 proc. przychodów.

 

– Obniżenie obrotów w ubiegłym roku to przede wszystkim rezultat zakończenia współpracy z dużym podmiotem, który zdecydował się na utworzenie własnego działu księgowości. Dla zminimalizowania skutków wprowadziliśmy działania obniżające koszty – tłumaczy Piotr Piekarski, prezes ACARTUS SA.

 

Grupa Kapitałowa ACARTUS SA kontynuuje proces odchodzenia od dokumentacji papierowej na rzecz elektronicznej. Nieustannie stara się też pozyskiwać nowych klientów również za granicą m.in. z Czech, Słowacji i Skandynawii.

 

– Pandemia spowodowała zamknięci gospodarki oraz zamknięcie granic, dlatego nasze plany pozyskiwania klientów ze Skandynawii zostały zawieszone w czasie. W Czechach nasza spółka zaistniała już dużo wcześniej i stamtąd stale trafiali do nas klienci, ale w ostatnim okresie, ze względu na pandemię, pozyskiwanie stało się zdecydowanie trudniejsze – mówi prezes Piotr Piekarski.

 

Możliwości poszerzenia zagranicznych kontaktów spółka dostrzega we współpracy ze światowym stowarzyszeniem księgowych BKR International z siedzibą w Nowym Jorku. Niezmiennie też podnosi jakość świadczonych usług we wszystkich obszarach swej księgowo-kadrowej działalności. – Wszystko po to, aby poprawić wydajność pracy i tym samym zwiększyć zyski, a nasze biura rachunkowe, aby były konkurencyjne na rynku usług księgowo-kadrowych – dodaje Piotr Piekarski.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

introPR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl