Akademia Lecha Poznań rozświetlona wysoce energooszczędnymi lampami Lena Lighting


Akademia Lecha Poznań rozświetlona wysoce energooszczędnymi lampami Lena Lighting
2022-12-14
Centrum Rozwojowo-Badawcze Lecha Poznań to jedna z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Europie. Kompleks zachwyca funkcjonalnością i estetyką. Kluczową rolę w budowaniu atmosfery wnętrz oraz odpowiednich warunków dla zawodników podegrało oświetlenie Lena Lighting.

Centrum Rozwojowo-Badawcze we Wronkach to obiekt, w którym innowacja doskonale łączy się z wysublimowanym designem. Kompleks w pełni odpowiada na potrzeby młodych zawodników oraz kadry trenerskiej i zachwyca dopracowanymi aranżacjami. Uczniom zapewniono tu doskonałe warunki do treningu, nauki oraz odpoczynku.

Inwestycja składa się z części treningowej, edukacyjnej, mieszkalnej oraz strefy relaksu. Nie zabrakło również rozbudowanego zaplecza techniczno-organizacyjnego. Wnętrza obiektu zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o funkcjonalności i wygodzie, ale też o budowaniu pozytywnej atmosfery i pobudzaniu motywacji. Znajdziemy tu  wiele elementów nawiązujących do historii poznańskiego klubu, jego wybitnych postaci oraz symboliki.

Klimat Centrum Rozwojowo-Badawczego w dużej mierze kreuje światło. W każdym pomieszczeniu pojawiły się najwyższej jakości, energooszczędne  lampy od Lena Lighting – łącznie zamontowano tu 1400 opraw.

Świetlne aranżacje zachwycają od samego wejścia. Instalacja w holu głównym rozświetla budynek nie tylko wewnątrz, ale jest też doskonale widoczna z oddali. Wiele przestrzeni  wyposażono w  lampy z serii Baris LED, które idealnie komponują się z nowoczesnym stylem obiektu. Lampy te można łączyć w wielometrowe ciągi, wprowadzając do wnętrz odrobinę nonszalancji. Doskonale sprawdzają się zarówno jako element większej całości jak i minimalistyczna, ale przyciągająca uwagę dekoracja. W Akademii Lecha znajdziemy je m.in. na korytarzach, klatkach schodowych, w strefach relaksu czy gastro. 

W salach integracyjnych projektanci postawili z kolei na lampy Solanto, których okrągła, geometryczna forma stanowi mocny, bardzo efektowny element wyposażenia. Oprawa ta doskonale podkreśla charakter pomieszczeń, emitując przy tym przyjemne w odbiorze światło. 

Do mniejszych sal konferencyjnych, a także wykładowych, gdzie odbywają się zajęcia uczniów Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego, wybrano lampy Baris 52 LED oraz Nectra Plus LED. Oprawy te nie powodują tzw. efektu olśnienia co oznacza, że emitowane przez nie światło sprzyja skupieniu oraz zapewnia wysoki komfort nauki i przebywania przy sztucznym świetle.

Sale treningowe oraz strefa gastro zostały oświetlone przez lampy Expo LED 2 oraz Expo Led 2 Mini, które nie emitują promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego. Wyróżnia je wysoki współczynnik oddawania kolorów oraz niezwykła trwałość konstrukcji.

Najbardziej wytrzymałe oprawy zamontowano jednak na dachu głównego budynku, gdzie mieści się małe boisko treningowe. Zainstalowano tu  odporne na warunki atmosferyczne i uderzenia lampy Industry IP66 LED. Zastosowane w oprawach  moduły ledowe o wysokiej skuteczności świetlnej zapewniają doskonałą widoczność, a jednocześnie ograniczają zużycie energii elektrycznej.

 

Uwagę przyciąga również niezwykła elewacja budynku, w którym mieści się najnowocześniejszy symulator piłkarski - skills.lab. Na ścianach zewnętrznych podświetlane są grafiki przedstawiające piłkarski mecz. Dzięki specjalnej konstrukcji i odpowiedniemu ustawieniu opraw o wysokiej efektywności świetlnej uzyskano niezwykły efekt trójwymiarowości.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasze lampy oświetlają jeden z najnowocześniejszych piłkarskich kompleksów szkoleniowych. Ten projekt doskonale pokazuje jak ważną częścią nowoczesnych inwestycji jest energooszczędne oświetlenie. Sztuczne światło, które jest nieodłączną częścią naszej rzeczywistości pełni wiele ról. Nie tylko zapewnia niezwykle ważne kwestie bezpieczeństwa i widoczności, ale też buduje  atmosferę i wpływa na nasze emocje. Projekt był dla nas dużym wyzwaniem ponieważ wymagał od nas dostosowania wielu produktów pod szczególne wymagania.   Udało się nam jednak z powodzeniem połączyć kwestie estetyczne z wysoką skutecznością świetlną i energooszczędnością.” – mówi Jacek Adamczewski, Dyrektor Sprzedaży Lena Lighting.

Inwestycja kosztowała 55 mln złotych. Projekt wykonało biuro architektoniczne EV Architects z Poznania.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lena Lighting
http://lenalighting.pl/?gclid=EAIaIQobChMI1JO32_z59gIV3QCiAx1EawGfEAAYASAAEgL8ufD_BwE

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl