Akademickie Biuro Karier w WSP TWP w Warszawie


Akademickie Biuro Karier w WSP TWP w Warszawie
2013-04-22
Akademickie Biuro Karier w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie jest jednym z najlepiej przygotowanych merytorycznie biur karier na uczelniach w kraju. Biuro pomaga studentom i absolwentom w znalezieniu pracy, szkoli ich umiejętności miękkie, prowadzi coaching kariery.

W Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie od ponad pięciu lat działa Akademickie Biuro Karier (ABK). Biuro ma swoje oddziały we wszystkich miastach, w których Uczelnia ma Wydziały- Warszawie, Szczecinie, Olsztynie, Lublinie, Człuchowie, Lublinie. W chwili obecnej działalność ABK jest finansowana dzięki środkom z Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” współfinansowanego z Unii Europejskiej. 

Wraz z uruchomieniem Projektu, Biuro zaoferowało studentom zarówno pomoc w znalezieniu pracy jak również płatne praktyki i staże. Wraz z rozwojem, stopniowo zaczęło ono oferować szkolenia umiejętności miękkich takich jak asertywność, umiejętność wystąpień publicznych czy aktywnego poszukiwania pracy. Z czasem zaoferowało studentom wsparcie doradców zawodowych oraz uruchomiło Klub Absolwenta WSP TWP, rozszerzając tym samym ofertę na Absolwentów. 

Od 2013 r. ABK oferuje studentom i absolwentom pomoc i doradztwo w zakresie zakładania firmy lub organizacji pozarządowej. Osoby zainteresowane założeniem tego typu podmiotów, mogą również skorzystać z pewnej formy inkubacji organizacji przez Biuro, co pozwoli im rozpocząć działalność z mniejszym ryzykiem i bez ponoszenia wysokich kosztów działalności. 

-W Akademickim Biurze Karier pracuję od 2010r.- mówi Magdalena Wolfart-Samselska, kierowniczka ABK – w ciągu ostatnich trzech lat udało nam sie dokonać znaczącego skoku jakościowego, jeśli chodzi o ofertę Biura. Regularnie organizujemy na Wydziałach targi pracy, targi staży i praktyk, pomagamy studentom w planowaniu ścieżki kariery, dostarczamy studentom oferty pracy. Żeby lepiej spełniać swoje zadania, członkowie naszego zespołu z terenu całej polski zdobyli umiejętności trenerów. W najbliższym czasie nabędą dodatkowo kompetencje, dzięki, którym pomogą studentom oraz absolwentom w zakładaniu firm. 

Mimo, że działalność biura w chwili obecnej jest nierozerwalnie związana z działalnością Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”, biuro będzie kontynuowało swoją aktywność po jego zakończeniu. 

Wszystkie osoby zainteresowane działalnością ABK w WSP TWP w Warszawie, powinny zgłaszać się do biur ABK na poszczególnych Wydziałach. 

Działalność Biur jest współfinansowana z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

przedsiebiorcza

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl