Akcjonariusze Shockwork Games S.A. wyrazili zgodę na zmianę nazwy Spółki na Metaversum S.A.


2022-03-08
Akcjonariusze Shockwork, producenta gier notowanego na NewConnect, wyrazili zgodę na finansowanie rozwoju działalności w sektorze NFT oraz metaverse poprzez podwyższenie kapitału zakładowego Spółki emitując nie więcej niż 2.200.000 zwykłych akcji na okaziciela serii H.

Akcjonariusze Shockwork, producenta gier notowanego na NewConnect, wyrazili zgodę na finansowanie rozwoju działalności w sektorze NFT oraz metaverse poprzez podwyższenie kapitału zakładowego Spółki emitując nie więcej niż 2.200.000 zwykłych akcji na okaziciela serii H po cenie emisyjnej 0,70 zł za jedną akcję. Środki pozyskane z emisji pozwolą Spółce rozwinąć działalność w sektorze NFT i poszerzyć ofertę m.in. o gry typu play-to-earn, a także wziąć udział w projektach z obszarów web3: decentralized finance (DEFI) oraz decentralized applications (DAPP). Zarząd Spółki informuje, że wspomniane obszary będa stanowiły filary nowej strategii Spółki, którą Shockwork ma zamiar opublikować w najbliższym czasie. Akcjonariusze zdecydowali również o zmianie nazwy Spółki na Metaversum S.A., która w pełni odzwierciedli nowy profil działalności Spółki.

- Zgoda akcjonariuszy na emisję akcji otwiera nam drogę do wejścia w bardzo perspektywiczny świat technologii metaversowych, takich jak NFT, DEFI, czy DAPP. Od wielu miesięcy obserwowaliśmy i analizowaliśmy możliwości rozwoju na wspomnianych rynkach i podjęliśmy decyzję o ukierunkowaniu naszego rozwoju przede wszystkim w tym obszarze; stworzyliśmy też zespół, który rozwija portfolio Spółki. W związku z tym zaproponowaliśmy Akcjonariuszom zmianę nazwy na Metaversum S.A. Nowa nazwa w pełni odzwierciedla nasze plany oraz nowe segmenty które zamierzamy eksploatować. Cieszymy się, że Akcjonariusze również zauważyli potrzebę zmiany i poparli naszą propozycję  - komentuje Radomir Woźniak, prezes Shockwork.

NFT czyli Non-fungible tokens to rozwiązania technologiczne oparte o technologię blockchain, które - jako element nowopowstającego świata web3 - mają szansę zmienić oblicze internetu. W 2021 rok rynek tokenów NFT dynamicznie wzrósł. Najnowsze statystyki NFT sugerują, że niewymienialne tokeny mogą być jednym z najbardziej ekscytujących trendów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku kryptowalut. DAPP (decentralized application) to nowy typ aplikacji opartej o blockchain i działającej w sieci peer-to-peer. Aplikacje DAPP przewyższają środowisko aplikacji internetowych ze względu na inteligentne kontrakty, przejrzystość blockchain i cyberbezpieczeństwo. Bezpośrednio z DAPP jest powiązany segment DEFI (decentralized finance) obejmujący wszystkie zdecentralizowane instrumenty finansowe oparte o technologię blockchain.

- W ciągu najbliższych tygodni opublikujemy szczegółową strategię rozwoju Spółki, już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że przedstawimy w niej m.in. gry typu play-to-earn, czyli gry wideo, w których gracze mogą zdobywać nagrody o prawdziwej wartości, wykorzystujące elementy NFT. W grach typu play-to-earn każdy może zdobyć wirtualne przedmiotów, które można sprzedać i wygenerować dochód, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia rozgrywkę. Dostrzegamy też ciekawsze niż gry p2e fragmentu rynku NFT i krypto, w których chcemy być obecni z naszymi produktami, którymi pracujemy od kilku miesięcy – dodaje Radomir Woźniak.

Shockwork Games S.A. (w trakcie zmiany nazwy na Metaversum S.A.) zamierza kontynuować produkcję gier jednocześnie skupiając się na technologii blockchain i związanych z nią tokenach NFT, które łączą świat finansów i gier dostarczając graczom możliwości zarabiania pieniędzy podczas gry. Ponadto Spółka jest w trakcie budowy zespołu i relacji z podmiotami zewnętrznymi celem tworzenia gier opartych na NFT oraz realizacji projektów z obszaru metaverse.

https://shockworkgames.com/

http://metaversumsa.pl/


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl