ALSTAL otworzył nowy oddział w KAtowicach


2022-09-22
ALSTAL Grupa Budowlana otworzyła nowy oddział w Katowicach. W biurze zatrudnieni zostaną specjaliści z branży budowlanej i nie tylko. Firma zapowiedziała, że będzie realizować liczne inwestycje na terenie województwa śląskiego, dzięki czemu powstanie wiele nowych miejsc pracy.

ALSTAL specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Firma buduje: szpitale, obiekty sportowe, basenowe i przemysłowe, a także mieszkaniowe. Dodatkowo spółka specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych. To właśnie ALSTAL jest generalnym wykonawcom realizowanej w naszym regionie inwestycji – renowacja Opery Śląskiej w Bytomiu.

 

W chwili obecnej  nasz oddział realizuje remont Opery Śląskiej w Bytomiu z czego jesteśmy szczególnie dumni. – powiedział Kamil Janas, Dyrektor katowickiego oddziału firmy ALSTAL i dodał: - Uważam, że po zakończonych pracach opera zostanie najpiękniejszym oraz najbardziej nowoczesnym zabytkowym obiektem tego typu w Polsce.

 

Projekt remontu Opery Śląskiej jest bardzo ważny dla całego regionu śląskiego. Odrestaurowany obiekt będzie mógł spełniać potrzeby społeczno-kulturalne mieszkańców miasta, regionu oraz całej aglomeracji śląskiej. Zabytkowy gmach opery powstał w 1901 roku, według projektu berlińskiego architekta Alberta Bohma w stylu neoklasycystycznym.

 

Decyzja o otwarciu nowego oddziału ALSTAL na Śląsku wpisuje się w wieloletnią strategię rozwoju firmy. To kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie znajduje się ALSTAL. Aktualnie firma zatrudnia 300 pracowników, a są to wysoko wykwalifikowani specjaliści z branży budowlanej. Na budowach ALSTAL pracuje łącznie ponad trzy tysiące osób.

 

Pojawienie się tak silnego gracza na rynku pracy w regionie daje możliwości specjalistom z naszego województwa. ALSTAL zatrudnia: inżynierów i kierowników budów, kosztorysantów, handlowców oraz kadrę administracyjną. Warto nadmienić, że firma przykłada dużą wagę do wsparcia studentów kierunków budownictwa, oferując praktyki i nauki zawodu od profesjonalistów i ekspertów z branży.

 

- Ani chwili nie wahałem się, aby w tym trudnym międzynarodowym czasie, podjąć decyzję inwestycyjną w postaci otwarcia nowego oddziału w Katowicach – powiedział Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana, dodając: - Zespół katowicki w sposób znakomity realizuje inwestycje remontu Opery Śląskiej. Przynosi wartość nie tylko firmie, lecz także Inwestorom. Życzę całemu oddziałowi samych sukcesów, zadowolenia z pełnionych funkcji i tego, aby za kilka lat ALSTAL stał się liderem w zakresie budownictwa kubaturowego w regionie.

 

Oddział ALSTAL w Katowicach mieści się w nowoczesnym biurowcu, zlokalizowanym przy ulicy Węglowej 9. Do tej pory na Śląsku spółka zrealizowała inwestycję rozbudowy Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

 

- Otwarcie oddziału Katowice świadczy o sile firmy i pespektywie dalszej ekspansji – powiedział Kamil Janas i dodał: - Województwo śląskie jak i małopolskie, które są w obszarze działań naszego oddziału, były, są i będą regionami o silnym wzroście potencjału gospodarczego. Jestem przekonany, że decyzja o otwarciu nowego oddziału okaże się trafna, a jej efektem będą nowo pozyskane kontrakty.

 

O ALSTAL Grupa Budowlana:

Jesteśmy rodzinną firmą budowlaną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która od 45 lat specjalizuje się w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających inwestycji budowlanych. Naszą nadrzędną wartością jest zapewnienie bezpieczeństwa i partnerskich relacji inwestorom, podwykonawcom, dostawcom, a także pracownikom tworzącym siłę organizacji. Naszym największym kapitałem są ludzie tworzący zespół ALSTAL. To ich doświadczenie, zaangażowanie i chęć zmieniania świata na lepszy pozwalają nam stale doskonalić naszą firmę. Zgrany zespół ponad 300 osób tworzą zarówno najwyższej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem oraz młode, dynamiczne i ambitne osoby, które regularnie podnoszą swoje kompetencje.


Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl