Aranżacje łazienek z bateriami nablatowymi w roli głównej


Aranżacje łazienek z bateriami nablatowymi w roli głównej
2023-05-09
Projektując łazienkę, nierzadko szukamy rozwiązań, które pozwolą wyróżnić się naszej aranżacji, a przy okazji przez długi czas pozostaną atrakcyjne pod względem funkcji i designu.


Warto postawić na oryginalną strefę umywalki i sięgnąć po baterie nablatowe. To modele, dzięki którym wyeksponujemy piękno wybranej armatury i stworzymy niepowtarzalny wizualnie duet z misą umywalkową.

Baterie nablatowe często nazywane są także stojącymi wysokimi. Określenia te mają za zadanie odróżnienie ich od baterii umywalkowych stojących, które montowane są bezpośrednio na umywalce. Armatura nablatowa jest bowiem rozwiązaniem, które ustawiamy na blacie. Musi posiadać odpowiednią wysokość, by pozwalała na wygodne umycie rąk w znajdującej się obok misie umywalkowej. I to właśnie „wzrost" jest elementem wyróżniającym modele nablatowe. Pod względem zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych nie różni się ona od klasycznych, niskich baterii montowanych na umywalce.


Efektowny duet

Bateria stawiana na blacie może stworzyć naprawdę wyjątkowe zestawienie z misą umywalkową. Wysoka armatura idealnie wygląda z okrągłymi lub owalnymi umywalkami o cienkich rantach. Równie atrakcyjny będzie zestaw z coraz modniejszymi modelami prostokątnymi o miękkich, masywnych brzegach w stylu retro. Taki duet będzie także świetną okazją do eksperymentów z kolorami – zarówno wykończeń baterii, jak i umywalek. Warto również wypróbować różne umiejscowienie armatury stawianej na blat. Nie jest tu ono ograniczone bowiem do przygotowanego fabrycznie otworu na półce umywalki. W zależności od własnych preferencji (i o ile pozwala na to miejsce na blacie, a także szafka pod nim) baterię można ustawić z różnych stron misy umywalkowej. Warto pamiętać jednak o bezproblemowym dostępie do uchwytu sterującego armatury.



Dobrze dobrane

Inną ważną kwestią jest dopasowanie wysokości baterii stawianej na blat oraz długości jej wylewki do wielkości i wysokości umywalki. Komfortowe mycie rąk oznacza przede wszystkim nierozchlapywanie wody po blacie czy podłodze. By tak się stało, bateria i umywalka muszą być dobrane w odpowiednich proporcjach. Warto zwrócić uwagę, by wylewka nie znajdowała się niżej niż 15 cm nad dnem umywalki, a woda padała w centralnym punkcie misy. Zbyt wysoka wylewka spowoduje mocne chlapanie, zbyt niska – trudności z wygodnym włożeniem rąk pod strumień. W przypadku baterii nablatowej należy uwzględnić także fakt, że będzie ona stała w pewnej odległości od umywalki. Dlatego przy wyborze najlepiej po prostu przymierzyć je do siebie w salonie łazienkowym.

Baterie nablatowe od FERRO

Szukając sprawdzonych baterii stawianych na blat, warto przyjrzeć się propozycjom od FERRO. W ofercie marki znajdziemy modele w klasycznym chromie, np. Algeo, Algeo Square, Fiesta czy Stratos. Ale nie tylko – uwagę zwraca bateria stojącą wysoka Vitto Black VerdeLine w kolorze czarnego matu. To idealna propozycja dla tych, którym zależy nie tylko na ciekawym designie, ale również na oszczędności wody. Wyposażona w aerator FerroAirMix, wbudowany ogranicznik przepływu oraz regulator ceramiczny, Vitto Black VerdeLine ma możliwość zaoszczędzenia nawet do 50% wody w porównaniu do tradycyjnej baterii.




Ciekawą propozycją są także baterie wykończone w niezwykle modnym złocie. To modele Vitto Gold VerdeLine oraz Fiesta Bright Gold. Ta ostatnia zwraca szczególną uwagę. Ma kolor jasnego złota, który w połączeniu ze smukłymi liniami baterii i delikatnym uchwytem sterującym wypływem wody, świetnie sprawdzi się w łazienkowych aranżacjach zdominowanych przez naturalne akcenty.



Warto dodać, że baterie nablatowe FERRO są częścią całych kolekcji, w skład których wchodzą modele przeznaczone do umywalek, wanien czy pryszniców. Pozwalają one na wyposażenie spójnej estetycznie i trwałej łazienki.  


FERRO www.ferro.pl
press box

Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl