Atlas treningowy – treningi na masę i siłę


Atlas treningowy – treningi na masę i siłę
2017-10-09
Ćwiczenia na atlasie treningowym pozwalają nam na ogólny rozwój mięśni. Sprawdźcie jakie ćwiczenia powinniście wykonywać w zależności od obranego celu.

Atlas treningowym jest urządzeniem, które sprawdza się do ćwiczeń nad wieloma partiami mięśni, jeżeli chcemy, aby nasza siłownia była wyposażona w sprzęt, który pozwoli nam na cały rozwój ciała, to atlas do ćwiczeń jest właśnie dla nas. Po jego zakupie warto dowiedzieć się jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać w zależności od obranego celu.

Trening na masę – ten rodzaj powinien przede wszystkim opierać się na ćwiczeniach podstawowych takich jak:

  • przysiady
  • wyciskania
  • uginania
  • wyprosty ramion itp.

Takie ćwiczenia powinniśmy wykonywać z wolnymi ciężarami jak sztangi, czy sztangielki. Ilość serii, jaką powinniśmy wykonywać, zależy od grup mięśni, na jakich się skupiamy.

  • Klatka, grzbiet, uda (duże grupy mięśniowe) – 12-16 serii
  • Łydki, bicepsy, tricepsy (mniejsze grupy mięśniowe) – 9-12 serii

Warto także pamiętać, że w obydwóch wypadkach nie możemy zapomnieć o 1-3 seriach rozgrzewkowych.

Ilość powtórzeń powinna wynosić 6-12. Przerwy między seriami powinny wynosić od 2 do 3 minut.

Każda grupa mięśniowa powinna być trenowana raz w tygodniu. Czas trwania takiego treningu to 4 do 8 tygodni. Warto jednak pamiętać, że serie, czas treningów oraz ich długość powinna być dopasowana indywidualnie, ponieważ każdy organizm jest inny.

Trening na poprawę siły - trening ten powinien opierać się na dużych ciężarach z małą ilością powtórzeń, powinniśmy wykonywać od 8 do 10 serii.

  • Duże grupy mięśni - 8-10 serii
  • Małe grupy mięśni – 6-8 serii

W obu przypadkach powinniśmy wykonywać 2-3 serie rozgrzewkowe. Przerwy między seriami powinny wynosić od 3 do 5 minut. Trening ten opiera się przede wszystkim na ćwiczeniach:

  • podstawowych takich jak wyciskanie, przysiady, uginanie, wyprosty ramion itp.
  • z użyciem wolnych ciężarów takich jak sztangielki, czy sztanga

Treningi nie powinny trwać dłużej niż osiem tygodni, najlepiej, aby były wykonywane 4-8 tygodni.

W sklepie Hop-Sport.pl możecie znaleźć atlasy treningowe, które sprawdzą sie do domowych siłowni. Na stronie znajdziecie bardziej oraz mniej rozbudowane urządzenia, które sprawdzą sie nawet do najmniejszych silowni.  

Jakie odstępy między ćwiczeniami robić?

W przypadku małej intensywności treningu wystarczy, że na regenerację przeznaczymy od 2 do 3 dni. Im intensywność treningu będzie się zwiększać, tym przerwy między nimi powinny być większe. Przy średniej intensywności w żałosności od mięśni, jakie ćwiczymy, przeznaczamy od 3 do 4 dni, w przypadku większości mięśni 4 dni powinny być wystarczające. W przypadku dużej intensywności przerwy powinny być wykonywany czasami nawet przez tydzień, a przy niektórych mięśniach nie powinniśmy wykonywać ćwiczeń wysokiej intensywności, tyczy się to np. mięśni grzbietu. Redakcja Archnews informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Archnews nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl