Atopowe zapalenie skóry – jak sobie z nim radzić?


2019-07-02
Specyficzna przewlekła choroba skóry, występująca pod nazwą atopowe zapalenie skóry, określana jest także jako AZS lub egzema. Nazwy te stosowane są zamiennie, chociaż oznaczają dokładnie te same objawy i występujące reakcje chorobowe.

Charakterystyka zjawiska atopowego zapalenia skóry

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie Poradnik-Zdrowia.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Zjawiskiem związanym z tą chorobą jest jej przewlekłość. Nie należy więc samemu jej sobie diagnozować po jednym czy dwóch dniach zaobserwowania charakterystycznych dla niej objawów. Należą do nich przede wszystkim odczuwanie silnego swędzenia. W chorobie mamy także do czynienia z jej powracającymi stanami nasilenia objawów, co bywa dokuczliwe dla dotkniętej tym osoby. Nie trzeba jednak martwić się, że przez cały czas będzie to tak bardzo męczące i nieprzyjemne. Warto zorientować się co może przyczyniać się do wzmacniania objawów, a tym samym pogarszania stanu zapalenia, aby ich konsekwentnie i świadomie już unikać. Atopowe zapalenie skóry będzie także dużo łatwiejsze do znoszenia, kiedy postawi się na odpowiednie obchodzenie się z nim oraz właściwie dobraną pielęgnację skóry. Do dyspozycji ma się kilka zasadniczych metod postępowania, które dobiera się między innymi w zależności od indywidualnych cech pacjenta i stanu zaawansowania jego choroby.


Jak postępować, gdy cierpi się na atopowe zapalenie skóry?


Przebieg choroby, a tym samym to, jak jest ona odczuwalna i na ile dokuczliwa, zależy w pewnym stopniu od samej chorej osoby. Znając pewne zależności i potrafiąc właściwie z tym postępować, atopowe zapalenie skóry stanie się możliwie znacznie mniej odczuwalne. Rzecz jasna, postępowanie lecznicze należy zawsze skonsultować z lekarzem, aby było ono odpowiednio dobrane do danego pacjenta i jego przypadku, gdyż jest to dość indywidualna kwestia. Jednym z rodzajów postępowania jest leczenie zewnętrzne – ono dotyczy największej liczby procentowej pacjentów. Wskutek jego stosowania skóra ulega regeneracji, a odczuwanie zjawiska swędzenia staje się znacznie mniej dotkliwe. Istnieje kilka rodzajów środków wykorzystywanych w leczeniu zewnętrznym. Są to środki przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe, antybiotyki oraz specjalistyczne maści i inne preparaty o specjalnie dobranym składzie i efektach działania. Te maści mają charakter typowo leczniczy, jednak poza nimi stosuje się także produkty o bardziej uniwersalnym charakterze, ale jednak mające istotne znaczenie dla stanu skóry. Są to wszelkiego typu balsamy i maści, mające za zadanie przywrócenie skórze odpowiedniej flory bakteryjnej, a także zwiększające poziom jej nawilżenia.


Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja serwisu Poradnik-Zdrowia.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl